מה זה למעשה מיפוי תשתיות?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

מה עושים כאשר התשתית תקולה?

במקרים בהם צנרת הבית שלנו דולפת, הרי שאנו מזעיקים איש מקצוע שיאתר את מקור הנזילה. על פי רוב, לא יהיה צורך בציוד טכנולוגי מתקדם, כי אם בציוד השגור בידיו של כל בעל מקצוע דוגמת מצלמה תרמית אשר מזהה מוקדים בעלי טמפרטורה נמוכה יותר ממקביליהם. לרוב אזור אלו, הם המקור לדליפה והם האזור שאותו יש לתקן לצורך פתרון הבעיה.

אך כאן אנו מדברים על צנרת אשר נמצאת ממש "מעבר לפינה". מה עושים כאשר מדובר בצנרת תשתיתית אשר ממוקמת במעמקי האדמה? ומה עושים כאשר היא מכוסה באספלט או בטון? הרי שכאן האתגר הוא גדול אף יותר, ובטח לבטח שלא נרצה להביא להרס הבטון או האספלט לצורך חשיפת התשתית, רק כדי לגלות כי שגינו במיקום.

מיפוי תשתיות – פרויקט הנדסי מורכב

בדיוק כאן מגיע תחום איתור תוואי התשתיות; מדובר בתחום בו בעל המקצוע עושה שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם המאפשר לאתר ולמפות את התשתיות הממוקמות בעומק האדמה.

תשתיות אלו הינן תשתיות מים, ביוב וגז, ולא אחת תקלה שבהן יכולה להשבית אזור שלם ולהביא לתיקון יקר וממושך. במרוצת השנים, הפיתוחים הטכנולוגיים השונים הביאו לפריצות דרך משמעותיות וכיום ניתן לאתר את התשתיות אף מבלי להביא להרס בחשיפת האזור התקול. עתה, אין צורך בהשערות ואין צורך לנסות ולהבין את מיקום תוואי התשתיות כמו גם האזור אותו יש לתקן.

טכנולוגיה מתקדמת

איתור התשתיות מתבצע במגוון דרכים מתקדמות ומשוכללות. כך למשל, ישנה אפשרות להזרים גז אל תוך הצנרת ובכך לזהות את האזורים הפגועים אשר מתקיימת בהם דליפה. כמו כן, ניתן לשלוח גלים אקוסטיים המסייעים במיפוי התשתיות ובזיהוי פגמים וזאת כאשר מדובר באזורים אליהם לא ניתן להזרים גז.

מודעות: