כיום מוצעים בשוק מגוון רחב של טיפולים קוסמטיים לשיפור מראה העור

שוק הקוסמטיקה מלא במוצרים וטיפולים שונים המציעים שיפור במראה העור בעזרת שימוש בחומרים שונים ושיטות החדרה שלהם לעור. אחד מהטיפולים הללו הינו טיפול המזותרפיה, אשר נחשב לאחד מהטיפולים הטבעיים המוכרים ביותר.

אז מה כדאי לדעת על מזותרפיה:

  • מה הוא טיפול מזותרפיה: טיפול מזותרפיה הינו טיפול המבצע החדרה של ויטמינים לאזורים שונים בעור. מטרת הטיפול העיקרית הינה המסה של תאי שומן, ולכן לרוב נעשה בו שימוש למטרות קוסמטיות כגון מתיחת העור, המסת צלוליטיס ועוד. למרות האמור, ישנם כמה טיפולים קוסמטיים בהם נעשה שימוש במזותרפיה בכדי לפתור בעיות רפואיות שאינן קשורות בקוסמטיקה, והטיפול עצמו הומצאה כטיפול לבעיות אוזניים שונות. הטיפול עצמו מתבצע באמצעות הזרקה של הוויטמינים בהם נעשה שימוש באזורים בהם רוצים לטפל, כאשר באופן כללי כל אזורי הגוף יכולים להיות מטופלים בדרך זו, אולם האזורים המומלצים ביותר הינם אזורי הצלוליטיס בגוף והצוואר.
  • מזותרפיה ללא הזרקות: באופן כללי, קרמים רבים המוצעים כיום בשוק מציעים מזותרפיה ללא הזרקות, והחדרה של הוויטמינים בהם נעשה שימוש באמצעות מריחתם על העור. אמנם כמות קטנה של החומר אכן נספגת בעור, אולם היא אינה משמעותית מספיק בכדי להשפיע עליו בצורה נראית לעין, וטיפולים אלו מסייעים בעיקר בשימור ופחות בשיפור מראה עור, זאת בניגוד לטיפולי מזותרפיה בהזרקה אשר מסייעים בהובלת הוויטמינים בצורה מרוכזת לאזורים מסוימים בעור בכדי לקבל את מלוא האפקט שלהם באזורים אלו.
  • החדרת לחות: טיפולי מזותרפיה מסייעים גם בהחדרת לחות לעור, אשר משתפרת בעיקר בשל הימצאות הוויטמינים הנדרשים לשם שמירה על העור לח לאורך זמן באזורי הטיפול. למרות שהטיפול יעיל בהחדרת לחות, הוא משמש לרוב לשם טיפול בקמטים או צלוליטיס, כאשר הלחות המוגברת הינה רק תופעת לוואי חיובית של הטיפול עצמו, וכמעט ולא עושים בו שימוש לשם החדרת לחות בלבד בשל הימצאותם של טיפולים טובים יותר בתחום.
  • טיפול חמצן: רבים מבלבלים טיפולי חמצן עם מזותרפיה, היות ולעיתים קרובות נהוג לבצע את שני הטיפולים יחד. טיפול חמצן הינו טיפול אשר שוטף את העור בריכוז חמצן גבוה, אשר לעיתים קרובות משולב עם ויטמין סי. טיפול זה מעודד את זרימת החמצן לעור, והוא לעיתים קרובות מתבצע לאחר ביצוע טיפולי פנים אחרים, כגון טיפולי מזותרפיה באזור הפנים, בכדי לעודד את ההחלמה מהטיפול ולשפר את תחושת המטופל.

טיפולי מזותרפיה יכולים לסייע במגוון רחב של בעיות עור והזדקנות

המרדף אחר שיפור איכות ומראה העור אינו פוסק לעולם, עם יותר ויותר המצאות חדשות בכל שנה בתחום. כיום, המזותרפיה מציעה פתרון לאלו אשר מעוניינים בשיפור מראה עורם, מתיחתו בצורה קלה ובעיקר מיצוקו, והטיפולים עצמם יכולים לסייע בהתמודדות עם בעיות עור והזדקנות רבות כגון הופעת קמטים, טיפול בסימני אקנה, המסת צלוליטיס ועוד.

דרג את המאמר