מה זה IOT?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה חיובית וברורה על פיה הטכנולוגיה צועדת לתחום ה-IOT בקצב ברור ונמרץ. מרביתנו מכירים את המוצרים היום יומיים כ"טיפשים" או לכל היותר פשוט מאוד – פשוטים! לאחרונה החלה להשתלב בחיינו טכנולוגיה חדשה הנראה IOT או בעצם Internet Of Things. בעברית התרגום נותר באותה המשמעות כאשר נוהגים לכנותו בישראל "האינטרנט של הדברים". זהו למעשה מושג שמשמעותו היא שאנו יכולים לקחת חפץ פשוט, לחברו אל האינטרנט וכך להפוך אותו לחכם.

החל מן הרגע שחיברנו את החפץ הפשוט לאינטרנט ולמעשה הסבנו אותו לחכם, אנו יכולים להשתמש באפליקציית IOT המאפשרת לנו לשלוט בו לחלוטין!

איך כל זה נוצר?

כיום ישנן חברות המספקות שירותי IOT. שירות זה אט אט משתלב בתוך מגוון חפצים ביתיים שונים, אך ניתן לראות דוגמה נפלאה לכך לצורך הדוגמה במקומות חניה. בעוד שבעבר היינו צריכים לבדוק בכוחות עצמנו שמא יש חניה פנויה בחניון כזה או אחר, הרי שכיום ישנו חיבור חכם בו החניון מספר לנו אם יש חניה או אין. כיום זה נראה לנו מובן מאליו שנדע אם ישנן חניות פנויות, אך זוהי למעשה "החכמה" של מוצר פשוט באמצעות האינטרנט של הדברים.

הסבר מקיף על IOT

נשמע מעולה! ועכשיו הגיע הזמן להסביר קצת יותר לעומק מה זה IOT ומהי משמעותו.

תחום מוכר שיאפשר לכם לצלול טוב יותר אל עבר עולם האינטרנט של הדברים הוא מושג מוכר אף יותר – בית חכם! למעשה כל מה שהופך בית חכם הוא מה שמתבסס על האינטרנט של הדברים. אנו יכולים לחבר קומקום, טלוויזיה או תריסים חשמליים אל תוך מערכת חשמלית חכמה המחוברת לרשת האינטרנט. כך אנו שולטים בחפצים הללו מתוך פאנל ניהול חכם ויכולים גם להכניס אוטומציות שונות עם תנאים ושעות פעילות מסודרות. למעשה האינטרנט של הדברים מתמקד בחפצים אלקטרוניים שונים דרך תוכנה מתקדמת והתקנתם של חיישנים.

כיום החל ה-IOT לחלחל אל עבר התודעה וניתן לראות מגוון רחב של דירות, בתים פרטיים ומשרדים אשר עושים מעבר הדרגתי אך בטוח אל עבר העולם המרתק של ה-IOT. ניתן רק לחכות ולראות מה יגיע אלינו בהמשך הדרך.

מודעות: