מה חיבור לחשמל חכם כולל?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

להבדיל ממערכות חשמל רגישות, חשמל חכם מביא עמו איכות חיים גבוהה יותר, שליטה מקסימלית על הבית וחסכון משמעותי באנרגיה.

במערכות חשמל רגילות, החשמל זורם אל עבר השקע היישר מתוך הלוח הראשי. לעומת מערכות החשמל הרגילות, כאשר אנו עורכים חיבור מבנה לבית חכם, אנו למעשה מעבירים את החשמל מלוח החשמל אל עבר בקרים המאפשרים לנו לשלוט באופן מדויק בכל מכשור חשמלי הנמצא בבית.

מושג שחשוב להכיר בתחום החשמל החכם הוא "תרחישים". בתרחישים אנחנו למעשה יכולים לתכנן את האופן שבו מערכות החשמל שלנו יפעלו. כך למשל, אם אנחנו רוצים לקום בבוקר ולגלות שהקומקום כבר רתח, אז הרי שאנחנו יכולים לקבוע זאת מראש באמצעות יצירת תרחיש. כך גם ניתן לקבוע כי התריסים החשמליים יתרוממו בכל בוקר בשעה 7. תרחיש נוסף ויעיל במיוחד הוא הדוד החשמלי שיידלק באופן אוטומטי בשעה 6 בערך, כך שעד שנגיע בימים קרירים ומאוחרים, כבר ימתינו לנו מים רותחים ומזמינים לרחצה.

למעשה – זה הכל!

ניתן לחבר מכשור נקודתי לחשמל חכם באמצעות מפסק מיוחד, אך כאשר מחברים בית שלם לחשמל חכם, אז הרי שמקבלים שליטה מוחלטת על כלל הפעולות החשמליות. מקומקום, דרך טלוויזיה ועד למזגן ולתריסים חשמליים – כל אלו נתונים תחת שליטתנו ובקרתנו.

מדובר בדרך מצוינת להביא לחסכון אנרגטי משמעותי. עם התקנתו של החשמל החכם, אנו מקבלים בנוסף גם פאנל בקרה ממוחשבת אשר יכול להיות מתופעל הישר מתוך הטלפון הנייד. בבדיקה מהירה, נוכל לגלות אם ישנו מכשיר חשמלי שפועל שלא לצורך דוגמת נורה באמבטיה. נוכל לגלות אם שכחנו את הדוד דולק ועוד. בקרה זו נחשבת למהותית ובמיוחד במשרדים בהם צריכה האנרגיה היא גבוהה מבתים פרטיים ודירות.

אלו מוצרים ניתן לחבר לבית חכם?

המגוון הוא עצום והכל תלוי במכשור החשמלי הקיים בביתכם. אם יש לכם מערכות השקייה, אז הרי שתוכלו לקשרן הישר על מערכת הבית החכם ולקבוע תרחישים בהם המערכות יפעלו. תוכלו גם לקבוע סנכרונים בין מערכות שונות דוגמת הדוד שידלק החל משעה 6 בבוקר כדי שתוכלו להתרחץ ב-7, והקומקום ירתח ב-7 וחצי מיד עם יציאתכם מן הרחצה. תוכלו גם לקבוע כי המזגן במשרד יידלק החל מן השעה 8 כך שעובדים שיגיעו ב-9 יוכלו ליהנות כבר מן האוויר הצונן.

אז איך מתחילים?

את החיבור יש לעשות מול חברה המתמחה בהתקנת מערכות בית חכם. מומלץ לערוך סקר שוק מקיף ולחפש אחר חברה מומלצת אשר קיבלה ביקורות טובות מלקוחות.

בנוסף לכך, חברה מקצועית תאפשר לכם לבחור בין כמה אפשרויות הכוללות שינוי מוחלט של מערכת החשמל ושינוי נקודתי בתקציבים נמוכים יותר.

מודעות: