בעוד שמרביתנו המבוגרים עוד זוכרים משחקים פשוטים, תמימים אך קסומים דוגמת קין או אלאדין, הרי שילדינו כבר מתמצים במשחקים הרבה יותר מציאותיים ומרשימים. קרבות, מכוניות מירוץ ואפילו צלילה אל תוך ההיסטוריה המרתקת של המאפיה בשיקגו. כיום כדי שהמחשב יתאים לדרישותיהם של משחקי המחשב, חשוב להקפיד על חומרה איכותית שתאפשר הנאה מירבית ומהירות מקסימלית. על כן, ריכזנו כמה פרמטרים חשובים שכדאי לקחת לקחת בחשבון בעת קניית המחשב הנכון.

מחשב נייח או נייד?

שאלה שרבים מתחבטים איתה היא באשר לסוג המחשב – האם מחשב נייד אכן יכול לענות על אותן הדרישות המצופות מן המחשב הנייח? ובכן בעוד שבשנים עברו היה הבדל מובהק, הרי שכיום ניתן למצוא שפע של מחשבים ניידים לגיימרים שאינם יורדים מאיכותם של מקביליהם הנייחים.

מה צריך לחפש מבחינת חומרה?

מן ההיבט של החומרה חשוב לשים לב לכמה פרמטרים מרכזיים.

ראשית כל, הקפידו לוודא שהמחשב שאתם רוכשים כולל כרטיס מסך איכותי. לגרפיקה של משחק המחשב יש השפעה ניכרת על הביצועים, ורכישת כרטיס מסך שאיננו איכותי עלולה להוביל לביצועים איטיים יותר. אפשר רק לשער את מידת התסכול לנוכח העובדה שהמשחק לא יתפקד כראוי. בנוסף, כרטיס מסך איכותי יאפשר לכם למצות את ההישגים הטכנולוגיים בתחום הגרפיקה וה-3D.

שנית, הקפידו על מעבד מתקדם ואפילו שימו דגש על הדור האחרון. מעבדים חזקים יותר יאפשרו לכם ליהנות ממשחקי המחשב העתידיים לצאת. זכרו כי מחשב לגיימרים הוא איננו רק השקעה מידית, כי אם השקעה לטווח הרחוק. תמיד הסתכלו על הטכנולוגיה של עולם המשחקים, כדבר שלא מפסיק להתפתח ולו לרגע אחד.

רזולוציית מסך – כאשר אתם רוכשים מחשב ובעיקר מחשב נייד, הקפידו לשים את הדגש על רזולוציית המסך. כמובן שניתן לרכוש מסך מחשב שיתחבר, אך אם אתם רוצים ליהנות מן המחשב בכללותו, אז הרי שזהו פרמטר שאין להתפשר עליו.