מה עושים כאשר חשבון הבנק מוגבל?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

דרכי פעולה בעת הגבלת חשבון הבנק

מגבלה על חשבון הבנק היא איננה חוויה נעימה כלל וכלל, ולרוב היא אף מטלטלת את עולמו של בעל החשבון.

בישראל מוגבלים מאות אלפי חשבונות מדי שנה, ולרוב צעד שכזה קורה לאור התנהלות כלכלית שאיננה נכונה. הבנק איננו שש להטיל עונשים ומגבלות. זכרו כי מדובר בגוף פרטי שכל ייעודו הוא להרוויח כסף כתוצאה מכך שהוא מנהל עבורנו את הכסף. על כן, כאשר הבנק מטיל עלינו מגבלה, הרי הוא מיצה את כלל האפשרויות שעמדו לפניו.

מדוע הבנק מטיל מגבלה על החשבון?

מגבלה על חשבון הבנק מתקיימת כאשר אדם מפזר 10 שיקים ללא כיסוי לאורך טווח של שנה תמימה.

הבנק דואג להתריע מראש כי הוא עלול לנקוט בצעד שכזה, ואם אותו אדם לא נשמע להוראות הבנק והמשיך בהרגליו השליליים, אז הרי שהבנק יחליט כי לא ניתן עוד להפיק פנקסי שיקים מתוך החשבון. למעשה, אותו אדם איננו יכול עוד להתנהל בצורה כלכלית שגויה זו, וזאת כיוון שהבנק הטיל עליו סנקציה.

האם ניתן לבטל מגבלה על החשבון?

כן, ישנה אפשרות לבטל את המגבלה, אך חשוב לעשות זאת רק אם ישנה סיבה מוצדקת.

הגבלה על חשבון הבנק יכולה למוטט עסקים שמתבססים על מתן השיקים לצורך עבודה עם ספקים. ייתכן מאוד שהשיקים שפוזרו ללא כיסוי נעשו בהדרגה ובכל פעם שכסף היה אמור להיכנס ולבסוף היה דיליי של מספר ימים. אם נסיבות שכאלו מתקיימות או סיבה מוצדקת אחרת, הרי שניתן לפנות עם בקשה רשמית הכוללת את כלל הנסיבות תוך מתן הוכחות והצדקות.

מומלץ לבצע את התהליך עם עורך דין מומחה לדיני בנקאות. ליווי על-ידי עורך דין מקצועי, יוכל לספק את הערובה כי אכן ימוצו כלל התהליכים האפשריים לצורך הסרת המגבלה על החשבון.

מודעות
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});