מה תנאי הקבלה לקבלת רישיון משיט?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

תמיד חלמתם לשוט אל האופק? להרגיש את הרוח בפנים? את ריח המליחות של המים? את הנדנוד והרשרוש של הגלים? אתם יודעים מה – למה לחלום? למה להרגיש שהמציאות הזו היא לא שלכם? אם שכחתם (אבל וודאי שלא) אז מדינת ישראל שוכנת על חבל ארץ שכל חלקו המערבי הוא רצועת חוף אחת גדולה. ישראל נהנית (ויש שיגידו שאין בכך כל הנאה) מחודשים חמים רבים ומזג אוויר קיצי שלעתים גם בא לבקר בחורף ובעונות המעבר.

אז מה צריך לעשות כדי לדעת להשיט יאכטה?

כמובן שלא מדובר פה בכלי שאפשר ללמוד כבדרך אגב והוא מצריך קורס סקיפרים מקצועי המכין לקראת הבחינות הנדרשות.

מהו קורס זה? הקורס מכין לקראת קבלת רשיון משיט כאשר ניתן למצוא מספר דרגות: משיט 30, 40 ו-60. הקורס הבסיסי שמתאים לכל חובבי השיט המעוניינים לשוט לאורך חופיה של ישראל לצורך התחביב או שבירת השגרה הוא קורס לקבלת רישיון משיט 30. מדובר בקורס שמטרתו להכין את בוגריו להוצאת רישיון על יאכטות וספינות באורך של עד 24 מטרים. מדובר בספינות ממונעות המתאימות להפלגה חופית.

מה הקורס כולל?

הקורס כולל תכנים תיאורטיים ומעשיים כאחד והוא מלווה על-ידי אנשי מקצוע מיומנים. עם תום הלימודים נדרשים הבוגרים למעבר בחינות רשמיות על-ידי משרד התחבורה.

האם יש תנאים מקדימים?

על המועמדים המבקשים להירשם לקורס להיות בני 18 ומעלה, להביא עמם אישור בריאות תקינה מטעם רופא המשפחה ולעבור ראיון קבלה אישי מול נציגי סגל תכנית הלימודים.

בנוסף לכך, יש להביא אישורים בריאותיים באשר לראייה ולעיוורון צבעים.

מודעות
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});