מיזוג אוויר בצורה היעילה ביותר

כאשר מדברים על מיזוג אוויר בדרך כלל האדם הפשוט מדבר על מיזוג אוויר ביתי שמותקן אצלו בבית. עם זאת, חלק ניכר ממיזוגי האוויר בארץ ובעולם הם מיזוג אוויר תעשייתיים שנועדו לקרר מפעלים שלמים שלעתים הקירור אצלם הוא דבר הכרחי ונחוץ לעבודה הרבה יותר ממשפחה שרוצה סלון מקורר כדי לצפות יחד בטלוויזיה. למיזוג אוויר תעשייתי, בניגוד למיזוג אוויר ביתי, יש דגשים שונים וקריטיים יותר כדי שמערכת הקירור תהיה מוצלחת והעולם כבר מצא פתרונות מספיקים שכבר נכנסו לא רק לתעשייה אלא למרכזים מסחריים, בנייני רבי קומות, בנייני משרדים גדולים, אולמות אירועים ועוד.

מה חשוב במיזוג אוויר תעשייתי?

  • ראשית, חשובה מאוד יעילותה של המערכת. קשה לראות איך מפעל שלם שמייצר כמות גדולה של פריטים, לעתים גדולים שדורשים שימוש בחום רב, כך שיפעל בצורה תקינה ולעובדים יהיה נוח. מפעל ייצור פועל במשך עשרים וארבע שעות ביממה ומיזוג האוויר שלו חייב להיות יעיל שיוכל לעבוד בהיקפי עבודה כאלו ללא הפסקות. מזגן רגיל לא יוכל לעבוד בכמות הזו וגם לא בהיקף עבודה כזה גם אם יהיו עשרה או מאה מזגנים מפוזרים במפעל. יש צורך במערכת חזקה שלא רק תעבוד ברציפות אלא איכות הקירור שלה לא ייפגע.
  • אחד הדברים שנפוצים מאוד במערכת מיזוג אוויר ביתית היא העובדה שלא כל אזור מקורר באותה מידה. כאשר מדובר במפעל גדול או בחלל עצום כלשהו ההבדלים יכולים להיות קיצוניים יותר מה שיכול להיות מורגש, לא נעים ואף מעיק. מיזוג אוויר תעשייתי צריך לספק קירור שווה לכל מקום בחלל הממוזג בלי הבדלים ודאי לא כאלו שיורגשו. מדובר לא רק במקומות רחבים וארוכים אלא גבוהים והבדלי טמפרטורות יכולות להיות קריטיות כאשר מדובר באחסון של מוצרים שחייבים להיות בקירור וכולה.

הכירו את מערכת VRF

אמנם נשמע כאילו מיזוג אוויר תעשייתי הוא בעייתי אך תתפלאו לשמוע שכבר יש פתרון שנמצא במרבית המפעלים בארץ ובעולם ואף במקומות גדולים אחרים, כאשר גם השילוב בתור מיזוג אוויר ביתי מתחיל לצבור תאוצה. מערכת VRF נותנת את האפשרות לכל התכונות שמיזוג אוויר תעשייתי צריך כולל פיזור נכון של המיזוג, היקפי עבודה גדולים ואף קל למקם את המערכת במקומות גבוהים ורחבים.

דרג את המאמר