אז אחרי שפרמנו בעונג רב מנות פלאפל בדרום תל אביב ואחרי שהתפעלנו מהסושיות בצפון תל אביב ואחרי שריירנו על המנות המטריפות של מסעדות הדגים שבמערב תל אביב הגיע תורו של המזרח או ליתר דיוק צפון מזרח תל אביב. האזור המוכר בשם 'רמת החייל' מציע טעמים וניחוחות שהשאירו אפילו אותנו עם טעם של עוד.

תשכחו כל מה שידעתם על רמת החייל. היא כבר ממש לא איזו שכונה נשכחת בעבר הירקון. מאז קבעו חברות היי טק רבות את מקומן באזור החלו להיפתח עוד ועוד מקומות בילוי, ברים ומסעדות ברמת החייל. כך שאם תשימו פעמיכם לשכונה תגלו עולם ומלואו.

רמת החייל פנים רבות לה. יש את רמת החייל של שעות היום: אז היא עמוסה בעובדי היי טק חייכניים, מבקרים סקרנים, אנשי עסקים רציניים, בעלי מקצוע, חליפות, מסעדות, דוכנים וארוחות עסקיות. אך יש גם את רמת החייל של שעות הלילה, או אז מזירה עסקית ומעונבת הופכת השכונה למרכז בילויים שוקק ותוסס שמציע שפע של בילויים ואטרקציות, ביניהם: ברים ופאבים, הופעות חיות, הצגות ומבחר של מסעדות. כך כל אחד יכול למצוא את המקום שלו בהתאם לטעמו והעדפותיו, לאורך כל שעות היממה.

האווירה ברמת החייל לא פחות ממדהימה. לחשוב שרק לפני כמה עשורים בלבד עיריית תל אביב ניסתה להתנער מהשכונה הזו ואף חשבה להעביר אותה לאחריות המוניציפאלית של רמת גן. WHAT???

מספיק לעשות טיול קטן באזור כדי להבין שלו הייתה עוברת רמת החייל לאחריותה של רמת גן אז תל אביב הייתה מפסידה ובגדול. למרבה המזל, המהלך הזה לא הושלם וכעת רמת החייל היא חלק אינטגרלי ממארג החיים, העסקים והתרבות התל אביביים. נכון להיום מדובר בשכונה מודרנית, בועטת, עתידנית ומתוחכמת. מעבר לברים, פאבים ומסעדות ברמת החייל, באזור יש את מוזיאון הפלמ"ח, מרכז יצחק רבין, בית החולים המתקדם ביותר בארץ – אסותא, שוק צפון ואיך אפשר שלא להזכיר את אולם המופעים האולטימטיבי – זאפה.

אז מה אוכלים ברמת החייל?

אחרי סיבוב ברחבי השכונה התעייפנו והבטן התחילה לקרקר, אז היינו חייבים לנוח ולאכול משהו. ככה זה, לא פשוט להיות מבקרי מסעדות.

התיישבנו במסעדה הראשונה שנראתה לנו "ליב", שהיא חלק מרשת של מסעדות בריאות שעושה גם משלוחים. התיישבנו בשולחן ארוך, מעוצב וקולקטיבי והתחלנו לעבור על התפריט. החברה הטבעונית שבאה איתי מיד מצאה את המנה שהיא רוצה, ואת המנה שלי הזמנתי בעזרתם האדיבה של החבר'ה שישבו לצדינו (מסתבר שיש יתרונות לישיבה המשותפת הזו). אורי ונעמה, שעובדים בחברת היי טק לא רחוק המסעדה ופוקדים אותה תדיר, המליצו לי קדרת בשר ביין אדום עם ירקות שורש ואפונה, והם ידעו מה הם מדברים. המנה הייתה עשירה, טעימה, יפה, והשוס – היא גם ממש לא יקרה.

כאמור, יש עוד לא מעט מסעדות ברמת החייל. כל אחד ימצא את שאהבה נפשו, בין אם מדובר באוכל אסיייתי, מטבח איטלקי או טעמים ים תיכוניים ובין אם מתחשק לכם ארוחת טאפס או לרדת על שווארמה. תרשמו לכם, בפעם הבאה שבא לכם לצאת קצת מהשגרה פשוט חפשו מסעדה ברמת החייל.

5 (100%) 1 [הצבעות]