מקומות מפתיעים בברלין

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

אם נחפש את ברלין באינטרנט, הרי שנמצא שפע תמונות של אתרים מוכרים וידועים. אך מידע נוסף שאיננו חומק ממרבית התיירים הוא כי הבירה הגרמנית ידועה בתרבות המחתרתית שלה ובנקודות סודיות שבקלות רבה יכולות לחמוק מעיניהם של התיירים המזדמנים. אלו שכבר ביקרו פעם בברלין, וודאי יודעים כי גודלה הרב איננו מאפשר לתור אותה בקלות רבה ברגל, וזאת ללא מידע קודם או ביצוע "שיעורי בית" בטרם הטיסה. לברלין אין מרכז תיירותי אחד או מוקד בילויים שבו כולם מתרכזים, והעיר טומנת בחובה שפע של איזורים נפלאים לטיול, ושלעתים קרובות אינם מתגלים כלל על-ידי המבקרים מרחבי העולם.

ברלין – עם או בלי מדריך?

בעוד שמרביתנו חושבים פעמיים לפני שאנו לוקחים מדריך טיולים בעיר אירופית נוחה ונגישה, הרי שברלין יכולה להציב בפנינו אתגר לא קטן כלל. ההמלצה היא אכן להיעזר בשירותיו של מדריך טיולים לברלין אשר מכיר ומתמצא בעיר הסבוכה והמורכבת. ניתן לעשות תחקיר קודם ולאתר אינספור מוקדים סודיים ומרתקים כפי שריכזנו עבורכם במאמר הבא. אך בעיר כה גדולה, הרי ששבוע ואף שבועיים של טיול עצמאי לחלוטין לא יספיקו כדי להכיל את המראות השונים, דבר אשר יכול להשתנות באם נחליט להסתמך בפעם הזו על מדריך טיולים מקצועי.

סיור תת קרקעי

ואנחנו ממש לא מדברים על מערכת הרכבות המורכבת והמתקדמת של העיר. לברלין ישנן מנהרות, בונקרים ומנהרות ששימשו את ברלין לאורך תקופות שונות בהיסטוריה. חלק מן המנהרות שימשו את יושבי העיר בעת תקופת מלחמת העולם השנייה, וחלק אחר מן המבוכים הרבים שימשו את יושבי מזרח העיר לצורך בריחה אל מתחת לחומת ברלין. זהו סיור מרתק וייחודי מעיד יותר מכול, על ההיסטוריה הכה רבגונית של העיר.

חומת ברלין ברחוב Bernauer Strasse

לאלו שלא ראו זאת מעולם במו עיניהם, קשה לתפוס את המהלומה הקשה שחוו התושבים כאשר גדר התיל שהוצבה וחילקה את העיר הפכה לפתע בשנות ה-60 לכדי חומה אימתנית ששינתה את חייהם של תושבי מזרח העיר.

אז שימו לרגע בצד את צ'ק פוינט צ'ארלי המפורסם, וגשו לבקר באחד מן המקומות המרתקים ביותר לזכר החומה שפעם הפרידה את העיר. הרחוב ממוקם ברובע מיטה המפורסם והוא נודע במעשיהם הנואשים של תושבי מזרח העיר כאשר חלקם ניסו לקפוץ מחלונות הדירות שבעבר המזרחי כדי להגיע אל עבר מערב העיר.  השינוי עבור יושבי הרחוב היה כה דרמטי, עד שחלקם מתארים זאת כיצד בין לילה משפחות, חברים ושכנים הופרדו והפכו להיות חלק ממשחק פוליטי בין שתי תפיסות עולם.

קפה אם נויין זי

ברלין אמנם ידועה כמרחב אורבני עצום, אך היא גם כוללת פארקים מוריקים שמאפשרים לתושביה ומבקריה לקבל מפלט שקט ופסטורלי בחיק הטבע. לאלו מכם אשר בוחרים לטייל בפארק רחב הידיים טירגרטן, מומלץ לתלור את המקום ואף לפקוד את קפה אם נויין זי. המקום שוכן סמוך לאגם קטן, ומאפשר לנוח ולהירגע באווירה ברלינאית ידועה ומרהיבה.

מודעות: