מתי יש להחליף צינור מים ראשי?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

קו המים הראשי של הבניין מתפקד כצנרת המרכזית אשר מעבירה את אספקת המים הסדירה לכל דיירי המבנה. ההיגיון הבריא אומר לנו שכאשר מדובר בקו מים ראשי, אז הרי שיהיה מדובר בצינור מסיבי, איכותי ועמיד. עם זאת, המציאות תמיד עולה על כל דמיון ולרוב בעת הצורך בהחלפה, נגלה כי מדובר בצינור ברזל עתיק יומין, חלוד ורעוע.

בעוד בשנים שחלפו, נהגו לעשות שימוש בצינור ברזל בעל חיץ מרכזי, הרי שכיום הלקח נלמד וחיץ זה רק דרבן וזירז פיצוצי צנרת אשר הצריכו החלפת צינור ביוב ראשי. במאמר הבא ריכזנו מספר טיפים מרכזיים שיעזרו לכם לנבא מראש את בואו של פיצוץ קו המים וזאת כדי שתוכלו לקרוא לאיש מקצוע בעיתוי הנכון.

לחץ מים נמוך

שמתם לב שלחץ המים שלכם נמוך לאחרונה? זה הזמן להתחיל לעבור בין הדיירים השונים ולברר אם מדובר בבעיה נקודתית, או שמא ישנו תסמין גדול יותר המעיד על בעיה בצנרת המרכזית. לרוב לחץ המים ירד כתוצאה מדליפה שאט אט מתחילה להיווצר דרך סדקי הצנרת.

רצוי לסייג ולהגיד כי לעתים לכלוכים בתוך המים יכולים לנבוע מבעיות אחרות דוגמת תקלות במאגרי המים של המבנה או סתימה בצנרת.

מים "מלוכלכים"

האם שמתם לב כי המים החלו לקבל צבע עכור לאחרונה? זיהומים כתוצאה מצנרת בלויה הם עניין שכיח למדי ולכן אם שמתם לב שפעם אחר פעם המים עכורים בתחילה, אז הרי שחשוב לזמן איש מקצוע אשר יגיע לאבחן את התקלה. חשוב לציין כי גם כאן, מים עכורים יכולים לנבוע מערב רב של בעיות שונות – החל מן הדוד החשמלי, דרך הצנרת של הדירה ועד למאגרי המים, האפשרויות הן רבות והן מצריכות את אבחונו של איש מקצוע מיומן.

מודעות: