הבריאות שלכם למרבה ההפתעה, בידיים שלכם!

מתי להזמין אמבולנסחשבתם שברגע שאתם מרגישים לא טוב אתם נתונים לחסדי הצוותים הרפואיים השונים באמבולנס, בחדר המיון או בקופת החולים? אז חשבתם, והגיע הזמן לשנות פאזה, משום שהבריאות שלכם היא בראש ובראשונה היא באחריותכם ורק אתם יודעים לנטר שינוי (ולדעת גם לאמוד אותו) בהרגשתכם הפיזית הכללית. אמנם הרופא או איש הצוות הרפואי הם אלו שיבצעו את הטיפול בסופו של דבר, אבל עליכם להיות עם יד על הדופק בכל הקשור להבחנה מתי להגיע אליהם.

כמה טיפים שיעזרו לכם להחליט מתי צריך להזמין אמבולנס

  • אם הכאבים עזים והכאב לא עובר במשך כמה שעות – אם אתם חווים כאבים קשים שלא עוזבים אתכם במשך זמן מה או אם לחלופין אתם חשים בכאב שהולך ומתגבר ככל שהזמן עובר, ייתכן שכדאי לשקול הזמנת אמבולנס פן הכאבים יחמירו או אפילו יישארו חדים באותה מידה.
  • אם אתם לא מסוגלים לנסוע באופן עצמאי לחדר המיון הקרוב – אם הכאבים שלכם מונעים מכם את היכולת לעלות על ההגה ולנסוע לבית החולים הקרוב לביתכם חשבו על הזמנת אמבולנס כפתרון הנכון. או לחלופין, אם אתם נזקקים לטיפול רפואי עוד בדרך לבית החולים, גם במצב כזה יש להזמין אמבולנס כמה שיותר מהר.
  • אם יש לכם התקף של מחלה ידועה – אם אתם סובלים ממחלה כרונית כזו או אחרת, כמו אסטמה, בעיות בלב או אלרגיה חמורה לדבר מה, ייתכן שהזמנת אמבולנס תהיה נכונה עבורכם במידה ותחוו התקף שנובע כתוצאה מהתפרצות המחלה. כאשר יגיע האמבולנס, וודאו שאתם מעדכנים את הצוות הרפואי בכל הנוגע להיסטוריה הרפואית שלכם.

חיים ומוות ביד השעון

הזמנת אמבולנס היא עניין יקר כלכלית ולכן יש לעשותה כאשר אתם אכן בטוחים בצורך בו, אך מצבכם הרפואי חשוב יותר מכל כסף שבעולם ולכן כלל המפתח הוא להיות רגישים לשינויים במצבכם הבריאותי. היו מודעים להרגשה הפיזית הכללית שלכם כל העת והיו עם יד על הדופק (וגם על השעון) בנוגע למועד המדויק להזמנת האמבולנס, שכן, זה יכול להיות ההבדל בין חיים למוות.

דרג את המאמר