אני והבחור שלי, התחלנו לצאת בערב ראש השנה לפני שלוש שנים. במהלך הארוחה, בשיאו של דיון פוליטי סוער מסביב לשולחן, קפצה לי התראה מאיזו אפליקציית דייטינג ששנים לא נכנסתי אליה. בדיוק סיימתי לרדת על קניידלך (אצלנו במשפחה אוכלים בכל חג, לא רק בפסח) ולא היה לי משהו יותר טוב לעשות, אז עניתי לבחור, שסביר להניח שגם הוא לא חיית ארוחות חג. מפה לשם, מכמה משפטים לכמה סמיילים, מאפליקציה לפייסבוק, ומפייסבוק לוואטס אפ (כל זה בתוך פחות מחצי שעה!) החלטנו לזרום על אפטר פארטי חגיגי.

אז הנה אנחנו כאן היום, כבר שלוש ביחד, ובראש השנה אנחנו חוגגים גם את ראשית הקשר שלנו, ומעניקים אחד לשני מתנות לחג מכל הלב. השנה הבחור יצטרך ממש להתאמץ , כי קשה מאוד להתעלות על המתנה של חגיגות השנתיים… הוא יודע שקשה מאוד להעיף אותי עם קערת סלט או קופסת שוקולדים, אז הוא בחר להפתיע אותי עם… טיסה בכדור פורח!

קמנו בארבע בבוקר (!) ונסענו בחושך כל הדרך עד לפארק תמנע. מסתבר שאחרי שש, שש וחצי בבוקר, כבר אין מה לדבר על טיסה, מבחינת מיקום השמש והרוחות בשמיים. כך הסביר לנו בני, הטייס שלנו להיום, שיש לו רישיון טייס ורזומה של יותר מאלף טיסות בארץ ובעולם. הוא קיבל את פנינו עם קפה שחור חזק, בדיוק כמו שאני לא אוהבת, אבל לא נורא. גם בלי הקפה הייתי כל כך ערנית ונרגשת.

צפינו כיצד הצוות מבעיר וממלא מעטפת בד צבעונית באוויר חם עד שזו הפכה לבלון ענק, שבסוף שלו מחובר סל קש, בתוכו אנחנו עתידים לטוס בקרוב. בני הרגיע אותי, שגם ילדים קטנים טסו בתוך הדבר הקטן הזה ויצאו מזה ממש בסדר, לכל היותר עם כמה שריטות. כמה שריטות?! אוי… טוב, אנחנו כבר פה.

העלייה לאוויר הייתה קצת מלחיצה, ולמרות החיבוקים התומכים של הבחור שלי, נתתי את הצרחה של הלייף. אתה יודע, אמרתי לו? אפשר להסתפק בקערת סלט וזר פרחים בתור מתנות לחגים, באמת. בתוך כמה דקות הדופק הוסדר, הרוח ליטפה את הפנים והנוף המדהים גרם לנו לשכוח לחלוטין שאנחנו תלויים בין שמים לארץ בתוך סל קטן. בני סיפר לנו שהקסם בטיסות הללו, בניגוד לטיסה במטוס, הוא חוסר השליטה – אפשר להחליט רק מאיפה ממריאים, אבל לאן מגיעים? זה כבר תלוי ברוח. בקיצור, צריך לתת לטבע לעשות את שלו, ולקוות שהוא לא ינחית אותנו בסוף על הסלעים הענקיים שם למטה.

כעבור כשעה נחתנו בשלום, באזור יחסית אדמתי, עם חיוך ענק מרוח על הפנים, והשקנו כוסות יין שהגיש לנו הצוות. זו הייתה דרך נפלאה להתחיל את השנה החדשה – שנה נוספת של זוגיות מדהימה. מעניין אלו מתנות הוא יעניק לי לראש השנה הקרוב…

מתכונים לראש השנה וחגי תשרי

דרג את המאמר