ניכיון צ'קים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כל מה שצריך לדעת על ניכיון צ'קים

מסגרת אשראי של עסק מתבססת בין היתר על ניכיון צ'קים דחויים. ככל שהניכיון מתבצע בצורה מהירה, יעילה ואמינה יותר כך יכול העסק ליהנות מתזרים מזומנים משופר.

עסק המקבל תשלומים דחויים או המחאות למועד פרעון רחוק מלקוחות לא יכול להתנהל ללא ניכיון מסודר. ההתקשרות מול חברות המבצעות ניכיון מן הסוג הזה מתאימה גם לעסקאות המתבצעות באופן חד פעמי ולא רציף. מעבר לכך, יש לשירותי ניכיון יתרונות משמעותיים אותם בעלי עסקים חייבים להכיר:

א. המרת תקבולים – המטרה העיקרית והחשובה ביותר של שירותי ניכיון היא לאפשר לבית עסק להמיר תקבול עתידי למזומן. זו היא פעולה בעלת חשיבות אסטרטגית, פיננסית ומעשית. בסופו של דבר, עסק נמדד על פי תזרים המזומנים שלו. תזרים חיובי ישפר את ההתנהלות מול לקוחות, ספקים ועובדים, בעוד תזרים שלילי עשוי ליצור כדור שלג ונזקים בלתי הפיכים.

ב. הגדלת היקף הפעילות – כל עסק מעוניין בשלב מסוים ליהנות מהיקף פעילות גדול. בעזרת ניכיון צ'קים מקבל העסק את היכולת להגדיל את היקף הפעילות ללא העמדת בטחונות נוספים. זו הסיבה לכך ששירותי ניכיון מתאימים עבור עסקים קטנים, ארגונים בינוניים ופירמות ענק. לא משנה אם העסק מוכר שירות או מוצר, הגדלת היקף הפעילות היא חלק בלתי נפרד מרשימת המטרות שלו.

ג. הנחת מזומן – עבודה מול ספקים היא היבט חשוב בהתנהלות של עסק מצליח. עסק העומד בתשלומים עבור הספקים, מדייק בלוח הזמנים, ומשיג תנאים נוחים יכול לקבל הנחת מזומן. מצד שני, לרוב העסקים יש בעיה להעמיד תשלומים במזומן. כאן נכנסים לפעולה שירותי ניכיון צ'קים, המאפשרים ניצול של הנחת מזומן או הקדמת תשלומים והכל בעמלה נמוכה.

ד. תנאי אשראי אטרקטיביים – בעל עסק המעוניין לבדל את עצמו מול המתחרים יכול לנצל את אופן הפעולה של ניכיון צ'קים. בעזרת הניכיון ניתן כאמור להפוך שיק דחוי למזומן מיידי. מצד אחד, העסק מאפשר ללקוח לשלם בשיק דחוי, ומקל עליו את ההתחייבות. מצד שני, העסק פונה אל חברת ניכיון ומקבל תמורה מיידית. התוצאה היא מערך שלם של תנאי אשראי אטרקטיביים, המוצע עבור הלקוחות, ועוזר בשיפור המוניטין של החברה.

שימוש בכלי מימון חוץ בנקאי כדי לחסוך בזמן

ניכיון צ'קים פרטיים ומסחריים הוא כלי מימון חוץ בנקאי המשפר את תזרים המזומנים ומבטיח חיסכון בזמן ובכסף. בנוסף, כדאי להזכיר כי שירותי ניכיון מאפשרים לעסק לקבל מלקוחות תשלום בהמחאות מבלי לחשוש משיקים חוזרים. חברות המעניקות שירותי ניכיון מבצעות את הבדיקה של השיקים, וזאת באמצעות מכונות אוטומטיות ומהירות.

לסיכום, כיום שירותי ניכיון הם הדרך הטובה ביותר ליהנות מביטחון מלא, כיסוי מקיף ואישור מיידי לכל עסקה. שירותי הניכיון מתבצעים מול חברות מקצועיות, העובדות ברישיון של משרד האוצר, ומקפידות על אמינות מול בעלי עסקים.

מודעות
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});