סוגי ריפודים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

איזה סוגי ריפודים קיימים?

מן הסתם, מעולם לא חשבתם על זה כך, אבל ריפוד הוא אחד הדברים החשובים ביותר שבונים את האסתטיקה בחיינו. כדי להבין את חשיבותו, נסו לדמיין את הבית שלכם עם סלון לא מרופד, מיטה לא מרופדת, כסאות לא מרופדים, כורסה לא מרופדת או כסא מחשב לא מרופד. הריפוד לרהיט הוא כמו העור לגוף האדם – הוא שמעניק לו את המראה הסופי, את צבעו, את מידת החיות והחיוניות שלו וגם את ההגנה לה הוא זקוק מהסביבה. ואחרי שאמרנו את זה, ישנם סוגים שונים של ריפודים שמידת השכיחות שלהם משתנה בהתאם לסוג הרהיט, איכות הרהיט, מחיר הרהיט וסגנון העיצוב של הרהיט.

ריפוד בד

ריפוד בד הוא סוג הריפוד השכיח והפופולארי ביותר ולא בכדי. המדובר בריפוד חזק, עמיד, נעים למגע, בעל רגישות נמוכה לשינויי טמפרטורה, קל לניקוי ובעל גמישות עיצובית אינסופית עם אפשרות להזמנה בשלל גוונים, תצורות, דוגמאות ומרקמים. יתרון חשוב נוסף של ריפוד הבד הוא מחירו הזול ביחס לערך שהוא מציע ואכן כיום נחשב ריפוד הבד כריפוד השכיח והפופולארי ביותר, ובו נעשה שימוש לריפוד מיטות, מזרנים, ספות, כסאות, כורסאות, כסאות מנהלים וכסאות מחשב.

ריפוד עור

ריפוד עור הוא ריפוד שכשמו כן הוא, עשוי מעור חיה ולכן נחשב ליקר הרבה יותר ולאיכותי מאוד ועמיד מאוד. ריפוד העור גם קל מאוד לניקוי ובעל מראה יוקרתי ומיוחד. יחד עם זאת, לא כולם מתחברים למגע העור, לרגישות שלו לטמפרטורה ולעצם העובדה שמקורה בבעל חי. ככלל, ריפודי עור משמשים בדרך כלל במוצרי יוקרה כמו כסאות מנהלים, מערכות סלון יוקרתיות וריפודי מיטה יוקרתית.

ריפוד סינטטי

בקטגוריית הריפודים הסינטטיים ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של ריפודים ובכלל זה ריפודי ניילון, ריפודי רשת, ריפודים דמויי עור וכדומה. המדובר ביריעות שמיוצרות באופן סינטטי באמצעות תרכובות כימיות שהונדסו לחוזק מקסימלי, גמישות, מגע נעים ועמידות גבוהה. יחד עם זאת, לא כולם אכן מצטיינים בעמידות גבוהה, המה גם שאנשים רבים לא מתחברים למגע ולתחושה הסינטטית של ריפודים אלה. ואולם, הריפודים הסינטטיים יודעים להציע שילוב מצוין של עיצוב ומחיר ובמקרים מסוימים גם איכות, ולכן שכיחותם רק הולכת ועולה ככל שמתפתחת הטכנולוגיה לייצורם במגוון רחב יותר של מרקמים, עיצובים ורמות איכות. אחרי שבחרתם את הרהיט שלכם ואת הריפוד שעוטף אותו, הדבר הבא שצריך לעניין אתכם הוא לתחזק ולנקות אותו ולשם כך תמיד רצוי להיעזר באנשי מקצוע העוסקים בתחום.

מודעות: