בירת איטליה, רומא, נחשבת לאחת הערים היפות ביותר בעולם. סיור ברומא מפגיש את המבקרים בה לא רק עם יופייה של העיר, אלא גם עם ערך היסטורי רב. רומא מושכת אליה מיליוני תיירים כל שנה. מה שמיוחד ברומא זהו המפגש בין עיר מודרנית תוססת ובין מאות שנים של היסטוריה הניבטות אליך מכל פינת רחוב. רומא היא יעד נהדר לחופשה של כמה ימים ויש בה מקומות ואתרים רבים ומיוחדים ששווים ביקור.

סיור בפנתיאון ברומא

אחד מסמליה המובהקים של האימפריה הרומית. מבנה עם לא מעט היסטוריה; כבר יותר מ-1,800 שנה שבניין הפנתיאון עומד על רגליו. סיור ברומא בפנתיאון חושף את אחד המבנים המרשימים ברומא, ומספק הצצה מרתקת אל ההיסטוריה של העיר. מדובר בכנסייה שנבנתה במקור כמקדש. מומלץ לבקר בפנתיאון כדי לחזות בפלא הארכיטקטוני המרהיב – אין ספק כי מדובר במבנה בעל ארכיטקטורה יוצאת דופן ביופייה.

סיור במדרגות הספרדיות ברומא

אזור ציורי ומרכזי ברומא המחבר בין שני כיכרות מרכזיים: פיאצה טריניטה די מונטי (Piazza Trinità dei Monti), ופיאצה דה ספניה (Piazza di Spagna). האזור משופע בבתי קפה, חנויות ומסעדות. מדובר באתר תיירותי מרהיב בעל אופי מיוחד שכן בתיירים ותושבים מקומיים כאחד פוקדים אותו 24/7. מאוד שכיח לראות אנשים יושבים על גרם המדרגות הספרדיות (באיטלקית: Scalinata di Piazza di Spagna) בין אם כדי ליהנות מהנוף, לנוח מהקניות, לשוחח עם חברים או לטעום גלידה איטלקית משובחת.

סיור בוותיקן ברומא

אזור הוותיקן הנמצא בלב רומא מוגדר כמדינה עצמאית (הקטנה ביותר בעולם מבחינת שטח). סיור ברומא אינו שלם ללא ביקור בוותיקן. סיפורים היסטוריים משמעותיים מיוחסים למדינה הקטנה הזו. אוצרות רבים נמצאים בשטחה. ביניהם ניתן למצוא מיצירותיו של מיכלאנג'לו כולל הציור המפורסם המציג אצבע אנושית המושטת לעבר אצבע האל. הקפלה הסיסטינית (La Cappella Sistina) נמצאת גם היא בשטח הוותיקן והיא למעשה מעין כנסיה פרטית של האפיפיור (שם הוא מתפלל). מעבר לכך הוותיקן מכיל את בזיליקת סן פטרוס הידועה, מגוון כיכרות ציוריות ועוד אתרים מרהיבים ביופיים.

סיור בקולוסאום (Colosseum) ברומא

מבנה עוצמתי מרשים בגודלו ובצורתו. נבנה בשנת 72 לספירה על ידי הקיסר אספסינוס ונחשב לאמפיתאטרון הגדול ביותר – לא רק ברומא אלא בכלל בעת העתיקה. הקולוסאום שימש בעיקר את האצולה הרומית, כזירת התרחשות מרכזית עם שלל קרבות גלדיאטורים ומופעים שונים. מבנה זה, בן 2,000 השנים, הוא אחד מהאתרים ההיסטוריים החשובים ביותר, אחד משבעת פלאי תבל. פרטים פחות סימפטיים הם ההערכות כי יותר ממיליון בעלי חיים ואלפי גלדיאטורים נהרגו במופעי הראווה שנערכו באמפיתאטרון זה. הסיור במקום כרוך בתשלום, אורכו כשעתיים עד שלוש שעות ובד"כ יש להמתין בתור משמעותי כדי לבקר באתר זה.

המאמר באדיבות טיאמו רומא – סיורים מודרכים ברומא
https://www.tiamoroma.co.il

דרג את המאמר