בתור מנהלים, מנכ"לים או בעלים של חברה, אתם כמובן רוצים להעסיק אך ורק את העובדים המוכשרים ביותר, המיומנים ביותר והטובים ביותר לעבודות השונות. איך תוכלו להבטיח את איכות המועמדים שאתם בוחנים? יש כמובן כמה וכמה שיטות שדרכן אפשר לסננן מועמדים, וכל שיטה נחשבת למצוינת. עם זאת, אנו מבקשים מכם גם לנסות ולהיפתח לכיוונים חדשים ומקוריים – כיום באמצעות בדיקת פוליגרף, תוכלו לסנן לא מעט עובדים, ולקבל אך ורק את הצוות המוכשר והטוב ביותר לכל משימה. מדוע זה כך?

כך בדיקת פוליגרף עוזר בסינון

  • בדיקת פוליגרף לסינון עובדים

    בדיקת פוליגרף

    עצם הבדיקה מרתיעה – קודם כל, אם אתם כותבים בדרישות למשרה, כי האנשים שמתמיינים לעבודה צריכים לעבור בדיקת פוליגרף, אתם כבר ממתגים את עצמכם בצורה מסוימת. כל מיני גורמים מפוקפקים, אשר מחשפים מקום עבודה שבו הם יוכלו להתבטל ולעשות צרות, יעדיפו להתרחק מכם. בעצם בדיקת הפוליגרף אתם משדרים לסביבה שעליכם לא כדאי לעבוד, ואתם מחפשים אך ורק את העובדים הטובים ביותר. כך עוד לפני שהבדיקה מתחילה – יש סינון אפקטיבי למדי.

  • מה מגלים בבדיקה? – עיקר המטרה של בדיקת הפוליגרף, היא לסנן עובדים עם רקע בעייתי יחסית. בבדיקת הפוליגרף אתם יכולים לשאול את העובדים האם יש להם רקע פלילי או עבר פלילי או קשרים עם גורמים מפוקפקים. ניתן לשאול את העובדים האם יש להם חובות כספיים שעוד לא סגורים, ניתן לשאול אותם על סיום דרכם בעבודות קודמות ומדוע זה קרה ועל איזה רקע. כך בעצם, בדיקת הפוליגרף יכולה להעלות שבשאלות הרגישות הללו המתמיינים לעבודה משקרים או שיש להם תשובות בעייתיות מאד – וזה יעזור לכם לסינון קדימה. מהצד השני, כמובן שאם מועמד התברר כדובר אמת – אפשר להמשיך הלאה.

האם זו הבדיקה היחידה?

ברור שלצד בדיקות הפוליגרף, אנו ממליצים לכם להשתמש בכלים נוספים כדי לבחון את האמינות של העובדים והמתמיינים לעבודה. אפשר ורצוי בהחלט לערוך גם ראיונות אישיים ללא בדיקת פוליגרף, אבל לעבור על קורות חיים, אפשר להקצות ימי ניסיון בעבודה, וכיו"ב. עם זאת, אל תשכחו כי הפוליגרף הוא כלי רב-ערך, והוא יכול לא פעם לנפות מועמדים בעייתיים מאד.

 

המאמר באדיבות

מכון תמיר לפוליגרף – בדיקות פוליגרף ברמת דיוק הגבוהה ביותר

דרג את המאמר