עולם היצירה הוא עולם עשיר, שהיה עשיר בעבר כפי שהוא כיום

כשאדם רוצה ליצור, התווך שבו הוא משתמש הוא שולי לעומת הכוונה שלו, היצירתיות שלו ובמקרים רבים גם המסר שלו. היצירה האומנותית והאסתטית היא אחת הפעולות האנושיות העשירות ביותר, שאין לה הגבלה – האדם יכול ליצור מה שירצה מבחינה אומנותית, ולאורך ההיסטוריה כך אכן עשינו – מציורים ופסלים דרך עבודות רקמה וסריגה וכלה בבנייני ענק שהם יצירות אומנות בפני עצמם. עם זאת, כשאנחנו מדברים על עבודות יצירה הכוונה על פי רוב היא יותר לעבודות אומנותיות שמטרתן אסתטית, ולאורך השנים יש הרבה דוגמאות לעבודות שכאלה שרמת הפופולריות שלהן ירדה – ונכיר כמה מעבודות היצירה האלה.

כמה דוגמאות לעבודות יצירה של פעם, שיכולות להיות איכותיות ביותר גם כיום

  • עבודות יצירה עם פייטיםתמונות פייטים – תמונות פייטים היו יצירות פופולאריות ביותר עד לפני לא הרבה זמן, כאשר מדובר בעבודות רקמה המבוססות על פייטים קטנים הנרקמים בצמוד זה לזה על גבי משטח הרקמה, עד יצירת תמונה דקורטיבית כזו או אחרת, בעלת הנופך הייחודי של הפייטים עם הצבעים השונים שלהם והמראה הקטן והמיוחד שלהם. תמונות אלה קישטו קירות של בתים רבים בעבר, וגם כיום רבים מבצעים עבודות רקמה כאלה.
  • שטיחי קיר – שטיחי קיר הם שטיחים בעלי תפקיד ייחודי – לא התפקיד הפרקטי של שטיחי הרצפה, אלא שטיחים שמטרתם אך ורק לקשט, שמיוצרים ביד אמן לא פחות מכפי שהם מיוצרים על ידי אנשי מקצוע של ממש בתחום השטיחים. שטיחים שכאלה היו פופולריים ביותר במקומות רבים, בעיקר בתרבות האירופית, במדינות קרות יותר, וכן בתרבויות הפרסית וההודית – ולשטיחי קיר יש נופך ייחודי בבתים בהם הם קיימים גם כיום.

אין גבולות ליצירה – ועם החומרים המתאימים תוכלו ליצור מה שתרצו בכל עת

הדוגמאות הקטנות והספציפיות שצירפנו כאן לעבודות יצירה ואומנות בעלות נופך ייחודי מהעבר, הן דוגמאות לעבודות שניתן לבצע גם כיום – אתם פשוט צריכים לחשוב על מה אתם רוצים ליצור, איך אתם רוצים ליצור, ולהשיג לעצמכם את הכלים ואת החומרים הדרושים לכך. מכאן והלאה, הכל תלוי רק בכם.

5 (100%) 1 [הצבעות]