עגלה נגררת

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
עגלה נגררת
עגלה נגררת

בעלי סירות צריכים להשתמש בעגלה ייעודית על מנת לשנע אותן ממקום למקום. במאמר הבא נסביר כיצד בוחרים עגלה מן הסוג הזה, נציג את הנחיות משרד התחבורה ונבין כיצד בוחרים מתקין מורשה ומקצועי

עגלה נגררת היא אביזר שמתחבר לרכב פרטי או מסחרי על מנת לאפשר גרירה תקינה, בטיחותית וחוקית. את העגלה ניתן לרכוש באופן עצמאי אך ורק לאחר התקנת וו גרירה מתאים. וו גרירה תפוח לדוגמא לא יתאים לגרירת סירות, כי הוא מיועד לגרירת גרור עד משקל של 750 ק"ג. הפתרון הנפוץ הוא בדרך כלל להשתמש בוו גרירה משולב. זהו וו שמיועד לגרירת נגררים כבדים ולשימוש מאסיבי כמו שינוע של סירות.

כיצד בוחרים עגלה נגררת?

העגלה אותה בוחרים צריכה להתאים גם לסירה וגם לדגם הרכב. לא ניתן להשתמש בכל העגלות כדי לגרור את כל הסירות, ויש דגמי רכבים שמוגבלים עוד על ידי היצרן למשקלים מסוימים. הנה כמה שיקולים שניתן להתייחס אליהם:

א. תקנות הגרירה של משרד התחבורה – הדרך הטובה ביותר לדעת האם ניתן לגרור עם רכב מסוים את הסירה, היא לפנות לנציגי משרד התחבורה. עושים את זה על ידי מתן פרטים על קבוצת האגרה של הרכב או שם היצרן, דגם וסמל היצרן, סוג הרכב וקבוצות זיהום. נציגי משרד התחבורה מסווגים את האישורים לבצע גרירת סירות לפי רכב פרטי, מסחרי או היברידי. בישראל אסור לחבר וו גרירה לרכב היברידי, אך מותר לעשות זאת בכל שאר סוגי הרכבים.

ב. סוג התקנה – התקנת וו היא חלק בלתי נפרד מהתהליך של התאמת הרכב לגרירת סירה. את ההתקנה מבצעים אצל מתקין מורשה עם רישיון בתוקף מטעם משרד התחבורה. יש לקחת בחשבון שהתקנת הוו אינה פוגעת בשלדת הרכב או במערכת החשמל, אך היא בהחלט חייבת להתבצע על פי הנחיות יצרני הרכב בחו"ל.

ג. רישיון נהיגה – בעלי רישיון נהיגה על רכבים פרטיים ומסחריים שמשקלם עד 4 טון יכולים לגרור עגלות ומטען במשקל של עד 1,500 ק"ג. זהו המשקל שאמור להפסיק לרוב סוגי הסירות ואופנועי הים. לצורך השוואה, בגרירות של משקלים גבוהים יותר נדרש הנהג להחזיק ברישיון לרכב מסחרי מעל 4 טון (כמו למשל רישיון נהיגה על משאית). רישיון הנהיגה לא משפיע על העגלה שבה משתמשים או על השאלה האם הוו מתאים לסירות.

עגלה נגררת – טיפים לבחירת מתקין מורשה

אחד הדברים החשובים ביותר הוא לרכוש עגלה נגררת לסירה ולבצע התקנה של וו גרירה תחת קורת גג אחת. יש לבדוק את הניסיון של המתקין ולקבל הצעת מחיר מסודרת. כדאי לוודא שהמתקין פועל על פי הנחיות יצרן הרכב ומשרד התחבורה. לאחר ההתקנה אמור המתקין להביא ללקוח העתק רישיון ייצור מטעם משרד התחבורה, אישור יצרן מורשה ואישור בדיקה והפנייה למשרד הרישוי. השלב הבא מבחינת הנהג הוא לגשת לעמדות של משרד התחבורה כדי לבצע בדיקה של עמידת וו הגרירה בתקנים.

חיבור עגלה נגררת לפני גרירה בטוחה

התקנת וו גרירה ורכישת עגלות נגררות לסירה מחייבים הקפדה על כללי בטיחות מחמירים. יש לחבר את העגלה על פי ההנחיות ולדאוג לחיבורים תקינים למערכת הבלמים והתאורה. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות ולהשתמש בשלשלאות ביטחון כגיבוי. יש לנהוג בזהירות על רכב פרטי או מסחרי שאליו מחוברת עגלה עם ציוד כבד כמו סירה ואופנועי ים. בנוסף, הרכב הגורר נדרש לעמוד בסטנדרטים מסוימים של לחץ אוויר בצמיגים ותקינות מערכת הבלמים הכללית.

מודעות: