למינציה היא תהליך של יצירת חומר מרוכב באמצעות איחוד של שתי שכבות חומר לפחות, אולם בתחום הדפוס נהוג להתייחס אליו גם בהקשר של עטיפה וציפוי. המטרה של עיטוף וציפוי מוצרי דפוס היא

להשביח את הנייר, וזאת באמצעות שימוש בעטיפת פלסטיק דקה, חזקה ועמידה. חשוב לציין גם את האפשרות של עיטוף ממוכן, המתבצעת על בסיס מערכת שתכליתה להכניס מכתבים למעטפות.

למינציה של נייר וציפוי מוצרי דפוס מונעים שורה ארוכה של נזקים פוטנציאליים:

  • קימוטים
  • נזקי שמש
  • כתמים
  • שפשוף
  • כתמי שמן וטביעות אצבעות
  • נזקים סביבתיים

מי זקוק לשירותי עטיפה או ציפוי?

ברמה המקצועית, שירותים של עטיפה וציפוי מוצרי דפוס מספקים פתרונות נלווים לצרכי הלקוח. אחת האפשרויות היא הדפסת משבצת שולם על הניילון, או הדפסה על ניילון העיטוף לפי בחירת הלקוח. קיימת אפשרות להפקה והדבקת מדבקות נמען לפי קובץ הנשלח על ידי הלקוח בעצמו. אפשרות אחרת היא העברה להפצה במגוון קווי חלוקה ומערכות עיתונים.

את הפופולאריות של שירותי למניציה או ציפוי מוצרי דפוס ניתן לראות בקרב עסקים המתמחים בדיוור ישיר. מבחינת העסקים הללו השירות מבטיח אריזת חבילות דיוור ישיר בניילון או במעטפות נייר, עבודות ידניות, ניהול מועדוני לקוחות, הפקות דפוס והדבקת דוגמיות. השירות מתאים לפרויקטים בכל כמות – החל ממאות בודדות ועד מאות אלפים.

בחירת שירותי דפוס וציפוי

הדבר החשוב ביותר בהזמנת שירותי דפוס או ציפוי מוצרים הוא לבחור היטב את החברה המבצעת. יש שלושה שיקולים אשר צריכים להנחות לקוח בבואו לבחור שירותי עיטוף וציפוי מוצרי דפוס:

א. אמינות גבוהה – האמינות של שירותי דפוס באה לידי ביטוי בשימוש בחומרי גלם איכותיים. חברה לא אמינה יכולה להתחייב לחומרים מסוימים, אולם להשתמש בחומרי ציפוי אחרים על מנת למנוע הוצאות. חברה המבצעת פעולה כזו פוגעת במוניטין של הלקוח, ועשויה להוריד לטמיון משאבים רבים. מעבר לכך, את האמינות של החברה ניתן לזהות על פי המלצות, או לאחר תיאום פגישת ייעוץ לא מחייבת מול הנציגים.

ב. מהירות – בסופו של דבר, לוח הזמנים הוא הדבר החשוב ביותר עבור לקוחות פרטיים או אנשי עסקים המזמינים שירותי דפוס. על החברה לעשות הכל על מנת לעמוד בלוח הזמנים, ובעיקר לנסות ולקצר את זמני העבודה. המהירות של שירותי דפוס מונעת הוצאות בלתי רצויות, וחוסכת את עוגמת הנפש המלווה איחורים.

ג. דייקנות – שירותי עיטוף וציפוי מוצרי דפוס נמדדים על פי דייקנות. יש שירות הכולל תכנון וייעוץ, או שירות המתמקד בהיבט המעשי והטכני בלבד. על כל פנים, הדייקנות אמורה להיות ערך עליון, ולכן חשוב לה

דרג את המאמר