פיתוח מוצרים ובדגש על מוצרי אלקטרוניקה הוא איננו עניין של מה בכך. המחירים והעלויות רק לצורך יצירת אבטיפוס ראשוני עלולים להאמיר להון גבוה המצריכה השקעה ראשונית ניכרת. על כן, יזמים רבים בתחום האלקטרוניקה פונים לקבלת שירות מטעם חברות המתמחות בייצור המוני בסין – אחד ממוקדי הכלכלה והתעשייה המובילים בעולם.

קצת על פיתוח בסין

בקצב מסחרר, סין התברגה והפכה לה לאחד מן המרכזים העולמיים המובילים בייצור ופיתוח מוצרי אלקטרוניקה. לצד הידע העשיר ושפע המפעלים, סין מציעה כוח עבודה זול באופן יחסי, המאפשר להוזיל את עלויות יצירת האבטיפוס ולאחר מכן את פס הייצור כולו.

ואל תטעו לחשוב כי ייצור המוצר בסין יפחית מערכו. בעזרת תיווך נכון אל מול החברות המובילות, ניתן לתאם ייצור במפעלים הכפופים לבקרת איכות קפדנית התואמת את הסטנדרט של המערב.

אז כיצד מתחילים?

ההחלטה לייצור המוני בסין היא מעולה, אך כעת נשאלת השאלה כיצד הופכים אותה למעשים בשטח.

כיום ניתן לאתר חברות ישראליות המספקות שירות תיווך במסגרתו הן מקשרות ומסייעות בתפעול הייצור אל מול מפעלים בסין. שירות זה אמנם איננו נחשב לזול, אך הוא מעניק ללקוחותיו שפע של יתרונות החל מתקשורת בריאה אל מול המפעל בסין, בקרה מוקפדת על תהליכי הביצוע, יצירת מערך לבקרת איכות קפדנית, עמידה בתקנים המחמירים ביותר ועוד.

חברות שכאלו יכולות אף לסייע ביצירת האבטיפוס הראשוני ולהקצות עובדים מיומנים בתכנוניו ואיפיונו של המוצר.

התנעת התהליך

בשלב הראשוני תיבדק מידת מורכבות הפרויקט. האם ניתן לבסס את הייצור במפעל אחד, או שמא יש צורך להיעזר במספר מפעלים שיפעלו במקביל, דבר שיצריך ניהול פרויקט מדוקדק. כמו כן, חשוב לתרגם את המוצר ואיפיונו לכדי מפרטים טכניים כך שיוכל לספק הצעת מחיר התואמת במדויק את התוצאות המצופות.

במסגרת השירות, חברות המתווכות בין מפעלים בסין לבין יזמים וחברות אלקטרוניקה, יספקו ליווי מקצועי לכל אורך הדרך תוך גיבוי לוגיסטי, מתן ייעוץ הנדסי ועוד.