הליכי פונדקאות לעתים קרובות מתרחשים לא בארץ אלא בחו"ל

בניגוד ללא מעט מקומות ברחבי העולם, בישראל פונדקאות היא מותרת על פי חוק וניתן להביא ילדים לעולם דרך אם פונדקאית במדינה. עם זאת, חוק הפונדקאות בארץ לא רק מתיר לבצע את התהליך, אלא גם מגביל אותו – ישנן הנחיות נוקשות ביותר באשר למי יכול ובעיקר באשר למי לא יכול להביא ילדים לעולם בדרך זו בארץ, והדבר מגביל חלק לא קטן מהאנשים שמעוניינים בכך. הדוגמה הטובה ביותר לכך היא כמובן זוגות חד מיניים, שעל פי חוק בארץ לא יכולים לבצע תהליך של פונדקאות ונאלצים אם כן לפנות לאפשרויות של פונדקאות בחוץ לארץ. עוד דוגמה היא אנשים שלא עומדים בקריטריונים מבחינת גיל, מצב בריאותי, או כל קריטריון אחר כפי שהוחלט על ידי משרד הבריאות. בנוסף, פונדקאות בארץ היא גם יקרה למדי, ולא מעט אנשים מחפשים להוזיל עלויות דרך פונדקאות בחו"ל. הפתרון של רבים מהאנשים האלה הוא פונדקאות בארצות הברית.

למה פונדקאות בארה"ב וגם קצת על החוקים הקשורים לפונדקאות באחות הגדולה

חוקי הפונדקאות בארה"ב הם לא חוקים פדרליים, כלומר אין חוק אחד שנאכף בצורה זהה בכל 50 מדינות האיחוד, אלא שמדובר בחוקים מקומיים שכל מדינה קובעת בהתאם לאופייה. לפיכך, בחלק ניכר ממדינות ארה"ב, בעיקר אלה הליברליות יותר, חוקי הפונדקאות מתירים לחלוטין את כלל הליכי הפונדקאות כפי שאנו מכירים אותם, ובכלל זאת גם פונדקאות עבור הורים חד מיניים, בדגש על גברים הומוסקסואליים שלא יכולים להביא ילד לעולם בדרכים אחרות. למעשה, בכל מדינות ארה"ב בהן פונדקאות היא מותרת על פי חוק – הדבר מותר גם עבור זוגות חד מיניים והורים יחידים. לפיכך, רבים בוחרים בפונדקאות בארצות הברית כאשר הם רוצים להביא ילד לעולם, ומדובר בפועל באופציה היחידה שנשארה זמינה ונוחה עבור זוגות חד מיניים בארץ, ולא רק עבורם – אבל חשוב לדעת כיצד להיכנס לתהליך הזה בצורה הנכונה ביותר ולהכיר את כל הפרמטרים הרלוונטיים.

בשביל לבצע תהליך פונדקאות היטב, יש לא מעט דברים נוספים שצריך לקחת בחשבון

מבחינת התנאים השונים הרלוונטיים עבור פונדקאות בארה"ב, חשוב להכיר מספר פרמטרים משמעותיים: התנאים הכלכליים, תנאי ההסכמה בין הצדדים, ההיקשרות הראשונית בין האם הפונדקאית להורים המיועדים וכמובן שגם הליווי הרפואי והאישי לאורך כל התהליך, ובסופו של דבר ההסדרים החוקיים שצריך לבצע לאחר הלידה. בהקשר זה חשוב לציין כי פונדקאות בארה"ב נחשבת ליקרה יחסית – הן מבחינת העלויות הרפואיות המכוסות על ידי ההורים המיועדים והן גבוהות למדי בארה"ב, והן בשל עלויות התהליך עצמו, הטיסות לארצות הברית, השהות במקום ועוד. מבחינת איתור והתקשרות עם אם פונדקאית, הרי שבארה"ב ישנו המאגר הגדול בעולם של נשים המוכנות לעבור תהליך זה, מה שנותן להורים הפונים לסוכנות למטרה זו את היכולת לבחור – יתרון גדול מאוד שכדאי להכיר. ניסוח ההסכם בין שני הצדדים וביצוע ההליכים החוקיים השונים לאחר לידת הילד הם לא פשוטים אמנם, אך בהחלט ברי ביצוע, גם אם מדובר בהורים חד מיניים שמעמדם הוא מסובך יותר בחוק הישראלי.

Surrogacy לוקחים אתכם יד ביד לאורך כל תהליך של פונדקאות בארה"ב

  • עבודה עם מרכזים רפואיים ברמה הגבוהה ביותר שמבטיחים הפריה באחוזי הצלחה גבוהים וליווי רפואי איכותי לכל אורך ההיריון.
  • ליווי משפטי ואדמיניסטרטיבי שמאפשר לכם לבצע את התהליך בראש שקט ומסייע לכם לעבוד מול הגורמים בארה"ב ובישראל.
  • ליווי מקצועי ואישי להורים המיועדים ולאם הפונדקאית יחד, שמבטיח תקשורת בריאה ותהליך עם כמה שפחות לחצים ומתחים.
דרג את המאמר