קצת על הליכי הפונדקאות באופן כללי, ועל פונדקאות בהודו ובחו"ל בפרט

אם אתם קוראים את השורות האלה, סביר להניח שאתם יודעים דבר או שניים על פונדקאות באופן כללי, אך בכל זאת נפתח ונסביר מה היא בדיוק פונדקאות ומתי היא רלוונטית, ומתוך כך נבין גם יותר על פונדקאות בחוץ לארץ. ובכן, פונדקאות היא למעשה היריון שמתבצע ברחם של אם פונדקאית – אישה שהסכימה מראש על התהליך הזה עם זוג הורים שלא יכולים להביא ילדים לעולם בכוחות עצמם, וזקוקים לאישה שתישא ברחמה את התינוק לאורך חודשי ההיריון. הליך הפונדקאות מתבצע דרך הפריה חוץ גופית והכנסה של הביצית המופרית לרחם האם הפונדקאית, כאשר הביצית יכולה להיות של האם המיועדת או של תורמת אנונימית. בכל מקרה, הדבר מהווה פתרון איכותי עבור זוגות רבים, בין אם מדובר בזוגות שלא מצליחים להיכנס להיריון, ובין אם בזוגות חד מיניים, בדגש על גברים הומוסקסואליים. פונדקאות בחו"ל מהווה פתרון איכותי ונוח עבור זוגות רבים משום שהיא במקרים רבים נוחה, מהירה וזולה יותר מאשר בארץ – פונדקאות בהודו הייתה אחת מהאפשרויות לאורך שנים.

בראשית ימי הפונדקאות בחו"ל, הודו הייתה יעד פופולארי ביותר בקרב ישראלים

כמו הרבה דברים אחרים שקשורים לישראלים, גם בכל מה שנוגע לפונדקאות הודו הייתה יעד פופולארי ביותר עד לפני כמה שנים. הפונדקאות להודו הייתה מכוונת לזוגות הטרוסקסואליים, והייתה נחשבת לנוחה למדי עבור זוגות זרים ככלל וישראלים בפרט משום שהייתה זולה יחסית, והביורוקרטיה ההודית הייתה נוחה ואפשרה תהליך יעיל ומהיר. בנוסף, מערכת הרפואה ההודית נחשבה לאיכותית ביחס לאלטרנטיבות האחרות של פונדקאות בחו"ל – וכל הפרמטרים הללו גם יחד משכו זוגות ישראלים רבים לתהליך שהתבצע בהודו לאורך שנים. עם זאת, המצב הזה השתנה לפני מספר שנים, כאשר הממשלה ההודית אסרה על פונדקאות שמתבצעת עבור אזרחים זרים. הדבר גרר צורך בחישוב מסלול מחדש, ובמציאת יעדים אלטרנטיביים עבור פונדקאות בחו"ל – ונכיר את היעדים האלה ואת תהליך הפונדקאות בהם בצורה טובה יותר.

כיום, פונדקאות בהודו אסורה – ונבין מה זה אומר מבחינת זוגות ישראלים

בשנת 2013 החליטה הממשלה ההודית, דרך עתירה לבית המשפט העליון, לאסור על פונדקאות בהודו שמיועדת עבור אזרחים זרים. הדבר היווה מכה קשה עבור לא מעט זוגות ישראלים שהיו במהלכו של תהליך זה, כאשר היריון שכבר התחיל הורשה להמשיך והתינוקות נמסרו להוריהם המיועדים – אך כל תהליך שעוד לא הגיע לשלב ההפריה נקטע באיבו. פירוש הדבר הוא צמצום היעדים הפוטנציאליים עבור פונדקאות בחו"ל לזוגות הטרוסקסואליים שרוצים לעשות זאת. כיום, היעדים הקיימים והרלוונטיים לפונדקאות בחו"ל הם גם אלה שאיתם עובדת חברת Surrogacy – ארצות הברית, אוקראינה, גאורגיה ובלארוס. כמובן שניתן גם להוציא לפועל הליכי פונדקאות בישראל עצמה, אך יש בכך חסרונות מבחינת ההגבלות שבמסגרתן ניתן לפעול לפי חוק הפונדקאות, והביורוקרטיה הרבה שאיתה נאלצים להתמודד בתהליך זה. משום כך, כיום האפשרויות של פונדקאות בחו"ל הן רלוונטיות דרך המדינות שאיתן עובדת Surrogacy, כשהתהליך כולו מתבצע בצורה המקצועית ביותר ובסטנדרטים הגבוהים ביותר מבחינה רפואית ומבחינת הליווי הפרסונלי של התהליך, הן להורים המיועדים והן לאם הפונדקאית שמעבר לים.

פונדקאות בארץ ובחו"ל

  • Surrogacy מציעה מגוון אפשרויות לפונדקאות בארץ ובחו"ל.
  • Surrogacy מציעה אפשרויות של הליכי פונדקאות בגאורגיה, בארצות הברית, באוקראינה ובבלארוס.
  • Surrogacy מבטיחה שהתהליך כולו יתבצע בצורה המבוקרת והמקצועית ביותר מבחינה רפואית, אישית וכן מבחינה ביורוקרטית ומשפטית.
  • Surrogacy עובדת עם מרכזים רפואיים מהשורה הראשונה בכל אחת ממדינות היעד.
דרג את המאמר