על פונדקאות באופן כללי, והחשיבות שלה עבור זוגות רבים

פונדקאות היא תהליך שהמטרה שלו היא פשוטה למדי, על אף שלא מדובר בתהליך פשוט כלל וכלל: היריון שמתבצע ברחם של אישה שאינה ההורים המיועדים של אותו הילד, כאשר לאחר הלידה הילד נמסר להורים המיועדים בהתאם להסכם בין שני הצדדים. התהליך הזה מתאפשר כמובן באמצעות הרפואה המודרנית, שהביאה לנו את האפשרות של הפרייה חוץ גופית, כך שזוג הורים שלא מצליחים להיכנס להיריון באופן רגיל מבצעים את ההפריה בתנאי מעבדה, כאשר העובר עצמו מוכנס לאם הפונדקאית לתקופת ההיריון. תהליך זה הוא אם כן בעל חשיבות גבוהה מאוד עבור זוגות רבים מאוד, ולא בכדי התחום הזה נמצא בכותרות לא מעט, לא רק עבור זוגות שלא מצליחים להיכנס להיריון אלא גם עבור זוגות חד מיניים והורים יחידים. בהקשר זה, חשוב להבין שישנם לא מעט מקרים בהם ההורים המיועדים חייבים או מעדיפים לפנות לאפשרות של פונדקאות בחו"ל על פני פונדקאות בארץ.

מתי נבחר לפנות לאפשרות של פונדקאות בחו"ל? עבור מי הדבר רלוונטי?

פונדקאות בחו"ל היא רלוונטית במספר מקרים ומצבים, וחשוב להבין כל אחד מהם היטב. המצב הראשון הוא כאשר החוק הישראלי המסדיר את תחום הפונדקאות לא מאפשר לכם לבצע תהליך זה בעצמכם. כלומר, אם מדובר בהורים חד-מיניים, בדגש על גברים הומוסקסואליים שלא יכולים להביא ילד משלהם בדרך אחרת, או אם מדובר בהורים יחידים או בכל סיטואציה אחרת שהחוק אוסר עליה – הרי שפונדקאות בחוץ לארץ היא המענה היחיד בתחום זה. בנוסף, ישנם מקרים בהם נעדיף לבצע את התהליך בחו"ל משום שפונדקאות בארץ היא יקרה למדי, והעלויות הכרוכות בה יכולות להכביד עלינו עוד לפני שמדברים על השכר שיכולה לדרוש האם הפונדקאית על פי חוק. לבסוף גם חשוב לציין שבישראל התהליך הזה הוא מסורבל מבחינה ביורוקרטית וחוקית, ויש מי שמעדיף לבצע אותו בצורה מהירה ויעילה יותר ביעד כלשהו בחו"ל, וכעת נבין בדיוק כיצד התהליך הזה מתבצע ביעדים אלה.

כשמחליטים על פונדקאות מעבר לים, חשוב לבצע את התהליך הזה היטב

יעדים פופולאריים של פונדקאות בחו"ל הם כמעט תמיד יעדים בהם החוק מאפשר לבצע את התהליך הזה בצורה מהירה ויעילה, בלי ביורוקרטיה יותר מדי מסובכת. בנוסף, ישנם יעדים פופולאריים משום שהם מאפשרים לכל ההורים המעוניינים בכך להוציא לפועל את תהליך הפונדקאות, גם כשמדובר בזוגות חד מיניים או בהורים יחידים.

עם זאת חשוב לציין שפונדקאות היא תהליך שצריך להיות מלווה היטב מקצה לקצה, במיוחד כאשר הוא מבוצע בחו"ל. יש לאתר אם פונדקאית מתאימה שמסכימה מדעת לתהליך זה, ולהגיע להסכם חתום איתה. יש לבצע את הפרוצדורות הרפואיות השונות בצורה מקצועית ללא דופי בכדי להבטיח את הסיכויים הגבוהים ביותר להפריה מוצלחת.

יש ללוות את ההיריון מבחינה רפואית, מבחינה נפשית ומבחינה לוגיסטית, ולשמור על קשר בריא בין שני הצדדים שבו. בסופו של דבר, הלידה כמובן צריכה להיות מלווה ומפוקחת היטב, וכן הרישום של הילד כילדם של ההורים המיועדים, הבאתו ארצה והסדרת מעמדו החוקי כאן. מקצה לקצה, מדובר בתהליך לא פשוט – שחשוב לקבל ליווי של סוכנות פונדקאות מקצועית ומיומנת על מנת להוציא אותו לפועל בצורה הטובה ביותר – וכאן Surrogacy נכנסים לתמונה.

Surrogacy מוציאים לפועל תהליכי פונדקאות ביעדים שונים בחו"ל:

  • פונדקאות באוקראינה – היעד הפופולארי והמוכר ביותר בעולם.
  • פונדקאות בגאורגיה.
  • פונדקאות בבלארוס.
  • פונדקאות בארצות הברית – יעד רלוונטי עבור הורים חד מיניים, הורים יחידים והורים הטרוסקסואליים גם יחד.
דרג את המאמר