איזה סוגי פרקטים קיימים ואיפה מומלץ למקם אותם בבית ובמשרד?

כשאנחנו בוחרים ריצוף לבית או למשרד שלנו, הבחירה החכמה ביותר מכל הבחינות היא ככל הנראה פרקט

משחר ההיסטוריה המתועדת, מרגע שבו התחיל האדם לגור בבתי קבע ולהתפתח לחברה המודרנית שאנחנו מכירים כיום, השתמש האדם בעץ לבניית הבית שלו וחלקים שונים בתוכו. ולמרות שסגנונות עיצוב וחומרי גלם שונים באו כלעומת שהלכו, העץ נשאר חומר הגלם האיכותי והפופולארי ביותר לבנייה של חלקים רבים מאוד בבתים של כל אחד ואחד מאתנו. הדוגמה המוצלחת ביותר לכך, שהיא גם האיכותית ביותר בתחומה לכל הדעות, היא הדוגמה של ריצופי פרקטים. הפרקט הוא משטח ריצוף עשוי קורות עץ (או דמויות עץ) המסודרות בצורה אחידה כך שנוצרת רצפה איכותית, יפה במיוחד, חמימה, ביתית וטבעית בכל חדר שבו נבחר להשתמש בריצוף הפרקט. כעת חשוב להבין את הסוגים השונים והאופציות השונות שקיימות לאחר שבחרנו כבר בפרקט, ואת ההתאמה האידאלית של כל סוג פרקט למרחבים וחדרים שונים בבית ובמשרד שלנו.

קצת על סוגי הפרקטים השונים, וההתאמה של כל סוג פרקט לאזורים אחרים בבית ובמשרד שלנו

  • הפרקט הפשוט ביותר שנמכר הוא למעשה כלל לא עשוי עץ אלא דמוי עץ, והמדובר הוא כמובן בפרקט למינציה. פרקטים מסוג זה מצטיינים בעיקר בעמידות גבוהה במיוחד, בשל הרכבם הסינטטי שמיועד בדיוק לעמידות זו בפני שחיקה ומים. עובדה זו הופכת את פרקט הלמינציה לאידאלי עבור חדרי ילדים, מטבחים ואפילו חדרי מקלחת – בכל החדרים הללו צפויים נזקי רטיבות ושחיקה בכל סוג אחר של פרקט.
  • פרקט מעץ מלא (גושני) הוא פרקט שעשוי מקורות גסות וארוכות של עץ טבעי, כך שמדובר למעשה באופציית הפרקט הקדומה ביותר שמוכרת לנו. את פרקט העץ הגושני מעבדים ומתאימים לקורות של רצפה, ומדובר לכל הדעות בתחושה הטבעית ביותר שניתן להשיג בכל סוג של ריצוף ככלל ופרקט בפרט. מתאים במיוחד לחדרי שינה, חדרי משפחה וכל מרחב אחר שבו לא צפויה שחיקה רבה ואנחנו מעוניינים להשקיע באיכות חיים.
  • פרקט דו שכבתי ופרקט תלת שכבתי הם שני סוגי פרקט המבוססים על עקרון פשוט – ניצול האיכות והתחושה הטבעית של פרקט מעץ מלא, בשילוב עם עמידות ושרידות גבוהה יותר משל פרקט זה. פרקט דו שכבתי מורכב משתי שכבות של קורות עץ טבעי, ואילו פרקט תלת שכבתי מורכב משלוש שכבות של קורות עץ המונחות זו כנגד זו. כך נוצרת שכבה עבה ועמידה של פרקט שהופכת אותו למשטח עמיד בפני שחיקה ומים. מדובר לכל הדעות במשטח המתאים ביותר לחלל מרכזי של משרד, למשל, משום שהוא משלב בין איכות ויוקרה ובין פרקטיקה איכותית של שימוש מרובה ועמידות שחיקה.

בחירת סוגי פרקט מוצלחת מהמבחר של פרקטים, בשילוב עם התכנון הנכון של כל חדר וחדר, הופכים את עיצוב הבית והמשרד לפשוטים הרבה יותר

My Space פרקטים מציעים לכם את מגוון הפרקטים הרחב ביותר שתמצאו, עם איכות בלתי מתפשרת בכל סוג של פרקט ממשטחי למינציה סינטטיים ועד פרקט מעץ טבעי. כל מה שאתם צריכים הוא לבחור את סוג הפרקט הרצוי עליכם, להתייעץ עם המומחים שלנו ולהתאים את הפרקט המושלם שמגיע לכם לכל מרחב שבו תרצו לתכנן אותו. זכרו – אם תבחרו בחכמה את הפרקט הרצוי, ותתכננו בחכמה את המיקום שלו בבית או במשרד, תוכלו ליהנות משדרוג משמעותי באיכות החיים, כזה שלא תאמינו שפרט יום יומי כמו ריצוף יכול ליצור. צרו קשר עוד היום עם פרקטים ותמצאו את הפרקט האידאלי עבורכם.

דרג את המאמר