תקלות בתשתית צנרת הביוב

תשתית הצנרת הביתית היא תשתית סבוכה ומורכבת מאוד. הצינורות שאנו משתמשים בהם בכל יום בשנה מרושתים בצורה מורכבת בתוך קירות הבית או הבניין. בצנרת הביתית עלולות להתרחש תקלות שונות. שתי התקלות העיקריות והשכיחות ביותר אשר מתרחשות בתשתית הצנרת הביתית הן סתימות בצנרת ונזילות. על מנת לאתר ולאפיין תקלות בצנרת הביוב משתמשים לרוב בצילום צנרת, הנעשה על ידי גורמים מקצועיים.

כל מה שצריך לדעת על צילום צנרת ובאילו מקרים יש צורך לבצע

  • בעיות בצנרתמהו צילום צנרת? כאשר אנו יודעים שיש תקלה בצנרת, לדוגמא נזילה או סתימה, אנו מודעים לתקלה אך לרוב לא ידוע היכן היא נמצאת בדיוק. על מנת לאתר את מקור הנזילה או מקום הסתימה בדיוק, עלינו להשתמש בצילום צנרת. צילום צנרת נעשה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים המתבססים על רובוטיקה. בצילום צנרת האינסטלטור מחדיר מצלמה הנמצאת בקצה של צינור אל תשתית צנרת הביוב. באמצעות המצלמה, ניתן לאתר את מקום התקלה.
  • מה קורה אם יש צורך לבצע צילום צנרת אך הדבר לא נעשה? למעשה, כאשר יש תקלה בצנרת הביוב ולא מבצעים צילום צנרת – לא יודעים איפה התקלה ממוקמת. הפתרונות היחידיים לתקלות בצנרת הביוב במקרים שכאלה הם פתרונות זמניים. פתרונות זמניים ייתנו לכם שקט מוגבל, ולאחר זמן מסויים תדרשו שוב לעזרתו של האינסטלטור. רבים בוחרים להמנע מצילום צנרת ביוב כיוון שמדובר בתהליך יקר יחסית, אך כתוצאה מכך הבעיה שיש להם בצנרת הביוב לא נפתרת והם נדרשים לביקורים דחופים של האינסטלטור. כך אין באמת חיסכון כלכלי ולמעשה מפסידים כסף.
  • מתי ניתן להמנע מצילום צנרת? המקרה העיקרי בו ניתן להמנע מצילום צנרת הביוב הוא במקרה של סתימה בביוב כתוצאה מפגיעה בצנרת בעקבות שורשי עצים. במקרים שכאלה, ניתן להשתמש בחומרים מיוחדים (קוטלי שורשים) אשר מסוגלים לתקן את המצב ולא לפגוע בעץ.

צילום צנרת ביוב – מומלץ לא להמנע ממנה

במקרים של בעיות בצנרת, דליפות וסתימות מומלץ לא לוותר עם צילום צנרת הנעשה על ידי איש מקצוע. חשוב לאתר את הבעיה בשלב כמה שיותר מוקדם שלה. הסיבה לכך היא שתקלות בצנרת מתחילות בדרך כלל במצב יחסית קל אך הן מתפתחות ואם לא מטפלים בהן – הן מתפתחות לתקלות חמורות מאוד.

 

חברת דודי הכרמל מעניקה שירותי אינסטלציה 24/7 באזור הצפון, חיפה והסביבה.

ליצירת קשר ומידע נוסף אודות אינסטלציה – בקרו אותנו באתר

דרג את המאמר