אם עברת את החוויה פעם אחת לפחות, אין ספק שאת מכירה את זה מקרוב. הכאב, הסבל, תחושת חוסר האונים והציפייה לסיומו של התהליך, מהווים חלק אינטגרלי מחוויית הלידה הסטנדרטית בעולם המודרני. אבל אם גם את מאמינה שלא ניתן לעבור את זה אחרת, את מוזמנת להכיר מקרוב את השיטה שתהפוך את הלידה לחוויה חלומית ואת הסבל – לסיוט רחוק שתשמחי להשאיר מאחוריך.

מהי שיטת הלידה טבעית?

שיטת הלידה טבעית הינה גישה ייחודית ומבוססת מחקרית הנשענת על ממצאי מחקרים מקיפים שבחנו את הקשר בין הליך הלידה לבין עוצמות הכאב הנלוות אליו והגיעו למסקנה חד משמעית כי חלקו הארי של כאב הלידה אינו נעוץ בסיבות פיזיולוגיות כי אם במצבה הנפשי של היולדת החשה מתח נפשי וחרדה אשר מעודדים הפרשת אדרנלין המעצים את הכאב ואחראי, במידה רבה, על הפיכתה של הלידה לחוויה שלילית ואפופת סיוט. לעומת זאת, נמצא, כי כאשר היולדת נינוחה, רפויה ושלווה, גופה מפריש אוקסיטוצין המסייע לשרירי הרחם לפעול, ובכך, מייעל את תהליך הלידה ואף מוביל להפרשתם של אנדורפינים – משככי כאב טבעיים ועוצמתיים המופרשים בגופה של היולדת, מפחיתים באופן משמעותי את עוצמת הכאב והופכים את חוויית הלידה לקסומה, רכה, חלומית ונינוחה.

מה כולל קורס הכנה ללידה בשיטה זו?

לידה טבעית מתמקדת בשני מישורים במקביל. בחלקה האחד, היא שמה לה למטרה לנטרל את תחושת החשש הטבעית המלווה את האישה ההרה בדרכה אל הלידה, וזאת, תוך ביצוע היכרות מעמיקה עם הליך הלידה על כל שלביו ותוך חיזוק יסודי ומעמיק של ביטחונה האישי של היולדת המתעתדת לחוות את אחת החוויות המכוננות בחייה. במקביל, הלימודים בקורס פורשים בפני היולדת מגוון טכניקות הרפיה אפקטיביות מתוכן מוזמנת כל יולדת לבחור את שיטות ההרפיה המועדפות עליה. תרגול ההרפיה במהלך ההיריון אף תורם תרומה רבה לרגיעה, להפגת מתחים ולתחושת שלווה במהלך ההיריון עצמו, ובכך, משפיע לטובה על האם ועל העובר כאחד.

כיצד נחווית לידה המיישמת את עקרונות השיטה?

לידה המיישמת את עקרונות ההיפנובירת'ינג היא חוויה מעולם אחר שיש בה הרבה פחות כאב, נינוחות קסומה, שלווה ממכרת, רגיעה והתרגשות. לידה בעזרת היפנובירת'ינג היא לידה בה היולדת פנויה לחוות את הפן העמוק יותר של הלידה, להיסחף עם גודל הרגע ולהתכונן רגשית אל סופו של התהליך, המסמן את תחילתה של דרך חדשה. ההפחתה המשמעותית בעוצמות הכאב מאפשרת למרבית היולדות לצלוח את התהליך ללא שימוש במשככי כאבים, ובכך, משפיעה השיטה לטובה גם על התינוק המגיח אל אוויר העולם כשהוא ערני ונינוח הרבה יותר, ובשונה ממרבית התינוקות האחרים, איננו חווה טראומה קשה במהלך הלידה. חוויית הלידה החיובית שעובר התינוק מדווחת על ידי יולדות כתורמת לתינוק לאורך זמן, כשהתינוק רגוע יותר, ישן טוב יותר ואוכל טוב יותר.