קורס מדריכי רכיבה טיפולית לבעיות רגשיות

קורס מדריכי רכיבה טיפולית לבעיות רגשיות

רכיבה טיפולית כוללת שני תחומים עיקריים. התחום הראשון הוא טיפול בבעלי פגיעות פיזיות ונוירולוגיות, תוך שילוב אמצעי טיפול נוספים כמו פיזיותרפיה. התחום השני הוא סיוע בטיפול בבעיות רגשות. לקורס מדריכי רכיבה טיפולית לבעיות רגשיות יש מאפיינים מיוחדים וכדאי להכיר אותם:

א. הכרת האוכלוסייה המטופלת – בשלב הראשון של הקורס שמים דגש על האוכלוסייה העיקרית שמטופלת באמצעות רכיבה על סוסים. הכרת האוכלוסייה מתבצעת דרך נושאי לימוד כגון אנטומיה, פיזיולוגיה, נוירולוגיה ואורתופדיה. במסגרת השלב הזה גם נפגשים עם מטופלים בעלי ניסיון ומנסים להבין כיצד לעצב את הסביבה הטיפולית על מנת לתת מענה על צרכי קהל היעד.

ב. סטאז' – בחלק השני והמעשי של קורס מדריכי רכיבה טיפולית לבעיות רגשיות עוברים הסטודנטים סדנת סטאז'. זו התמחות שנעשית בחוות סוסים נבחרות ברחבי הארץ ומטרתה היא לספק לסטודנטים כלים להתמודד עם האתגרים שעשויים להתעורר בשטח. סדנת ההתמחות חשובה לא פחות מהרקע התיאורטי, כי היא קובעת את הדינאמיקה בין המטפל המטופל שסובל מבעיות רגשיות.

ג. מדריך רכיבה – בחלק מהקורסים אפשר להוסיף חלק ספציפי שמטרתו להעניק לבוגר תעודת "מדריך לימוד רכיבה". התעודה מוכרת על ידי דרישות מינהל הספורט והיא מאפשרת לעסוק בתחום הדרכת רכיבה גם בהיבט שאינו טיפולי.

מה דרישות הקבלה ומה כדאי לדעת על הקורס?

יש כמה דברים שכדאי לדעת על קורס מדריכי רכיבה טיפולית לבעיות רגשיות. ראשית, תנאי הקבלה משתנים בהתאם לאופי המסלול. ברוב מוסדות הלימוד כוללות דרישות הקבלה מבדק רכיבה, ראיון אישי וגיל מינימאלי. אפשר לברר מה דרישות הקבלה לפני שמבצעים את ההרשמה בפועל ולחסוך זמן ועוגמת נפש.

שנית, אנשים ללא ידע מוקדם ברכיבה נדרשים להירשם למכינה. אפשר לעבור את המכינה במקביל לשלבים המוקדים של הלימודים ויחד עם התכנים התיאורטיים. עם זאת, המכינה לקראת קורס מדריכי רכיבה טיפולית לבעיות רגשיות מתומחרת בנפרד.

לבסוף, כדאי לבדוק מה עלות הלימודים במסלולים מסוימים ואיזה תעודות מקבלים עם סיום הקורס. כך ניתן להפיק תועלת רבה מההדרכה ולסיים את הקורס עם תעודת מגיש עזרה ראשונה.

מחפשים מידע על קורס מדריכי רכיבה טיפולית ברטורנו? לחצו כאן

דרג את המאמר