שטיח שאגי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

מה זה בכלל שטיח שאגי ואיך מתבצע הניקיון שלו?

בתוך כל שלל הקונספטים שחוזרים אלינו מהעבר של שנות השבעים והשמונים במאה הקודמת, אפשר לזהות גם את השטיחים המפנקים, המפונפנים, המלטפים והרכים שאפשר להרגיש כאילו אנו טובעים בתוכם. אם יש לכם שטיח כזה, כנראה שמדובר בשטיח מסוג שאגי, שהמאפיין המרכזי שלו הוא תחושת הרכות והמראה הרך של השטיח. רכות זו יכולה להיות מושגת בשתי דרכים שונות: צפיפות גבוהה מאוד של סיבים דקים וקצרים או צפיפות נמוכה יותר של סיבים עבים יותר וארוכים יותר. בשני המקרים ניתן ליצור מגוון רחב של עיצובים, שילובי גוונים, שילובים של סוגי סיבים שונים וכן הלאה, הכל בהתאם להעדפות העיצוב ולמרחב העיצובי בו צפוי השטיח להיות מוצב. אבל בשורות הבאות נמקד את הדיון שלנו דווקא בנושא של ניקוי שטיחים שאגי.

היתרון והחיסרון של שטיחי שאגי

על היתרון והחיסרון המרכזיים שלו אפשר לדבר במסגרת דיון בנושא ניקוי שטיחים שאגי. שטיחים אלה נהנים כאמור מתחושת רכות מלטפת, ממגע נעים ומלטף וממראה אסתטי ומלטף גם הוא, אך כאן מסתתר גם החיסרון הגדול של שטיחי שאגי: נטייה לצבירת לכלוך ולחות. שטיחי שאגי הם שטיחים שסופחים אליהם בקלות כל רכיב לכלוך שנוגע בהם: אבק, לחות, אדי שמן בישול, לכלוך מנעלי ובגדי בני הבית, הפרשות גוף, הפרשות של בעלי חיים, חרקים שמסתבכים בין סיבי השטיח וכדומה. כל אלה מחייבים התייחסות מיוחדת כאשר מגיעים למשימה של ניקוי שטיחים שאגי.

אז איך מנקים שטיחי שאגי?

שטיחי שאגי נוטים לספוח אליהם חלקיק אבק ולכלוך בקלות רבה מאוד ולכן חשוב לסלק תחילה, כל לכלוך יבש שיכול להפוך למשקע בוצי בתהליך ניקוי שטיחים שאגי. בהתאם לכך, הדבר הראשון שאתם רוצים לעשות הוא לעבור ביסודיות על כל שטח השטיח עם שואב אבק עוצמתי ובהמשך לכך גם לנער היטב את השטיח עד לסילוק כל הלכלוך היבש. לאחר מכן תוכלו לעשות שימוש באמצעים שונים לניקוי השטיח, עדיף אמצעים שמבוססים על מינימום לחות, לרבות חומרי ניקוי לכתמים נקודתיים, קצף ניקוי לשטיחים וכדומה.

הימנעו משטיפה והרטבה של השטיח

דבר חשוב שחייב לדעת כל בעלים גאה של שטיח שאגי הוא שיש להימנע משטיפה של השטיחים הללו באופן עצמאי, אלא אם אתם יודעים היטב מה אתם עושים. הסיבה לכך היא ששטיחים אלה הם כאמור סופחי לחות מאוד יעילים ולכן אם לא תדעו כיצד לייבש את השטיח במהירות וביסודיות עד עומק הסיבים הנסתר, אתם יכולים לצפות להתפתחות של עובש וריחות רעים, שיהפכו את שטיח השאגי שלכם לפצצת סירחון מתקתקת. עם שטיחי שאגי, עדיף להשאיר את משימת הניקוי לאנשי מקצוע בלבד.

מודעות: