דעו כיצד להתמודד עם החוק

גם אם ננסה לא להסתבך באף תחום במשך כל חיינו בסופו של דבר יכול להיות שיגיע הרגע בו תצטרכו להתמודד עם החוק פנים מול פנים. זה יכול לתפוס אתכם בכביש ביום בהיר אחד בו תקבלו דו"ח שיכול להפתיע אתכם, זה יכול לקרות עם בן הזוג האהוב עליכם שאחרי כמה שנים היחסים שלכם כבר לא נראים אותו הדבר ואפילו בעיות שנותרו לכם ולאחים שלכם עם לכת הורה אהוב. כשאנחנו פועלים בתוך מסגרת של מדינה, מדובר פה על הרבה יותר מהבנה בסיסית של המקרה אלא מעבר שלה אל שורות החוק שנקבעו מראש וכדי לדעת איך להתמודד נכון מול הרשות השופטת, בית המשפט, חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה לאותו תחום.

מהם השירותים נפוצים הניתנים ע"י עורך דין?

  • אחד מהשירותים הנפוצים ביותר של עורכי דין בישראל מתחום דיני המשפחה היא חתימה ועריכה על הסכם ממון בין בני זוג. הסם ממון הוא הסכם שנועד להסדיר את חייהם הזוגיים של בני זוג שרוצים לחיות ביחד ויש להם רכוש משותף ואף ילדים משותפים. אמנם ההסכם נקרא הסכם ממון אך המונח הנכון יותר הוא הסכם חיים משותפים. בהיעדר הסכם ממון, מה שיקבע זהו בית המשפט בכל סוגיה שתתרחש כאשר הזוג ירצה להתגרש לפי הנתונים שהוא יראה לפניו. כשיש הסכם מקדים, הכול ברור יותר אך עדיין ניסוחי ההסכם עלולים להיות בעייתיים ודאי כשההסכם לא מתייחס לכל המצבים האפשריים כמו מעבר של אחד ההורים לחו"ל, שינוי במצב הפיננסי של אחד מההורים וכולה.
  • עוד אחד מהשירותים היותר נפוצים של עורכי דין בישראל היא עריכת צוואה. אנשים רבים שמגיעים לגיל שיבה או שיש להם נכסים רבים לא רוצים לשים את כל רכושם במריבה בין הילדים שלהם ולעתים הם רוצים להוריש חלק מהירושה לאנשים נוספים שהם לא בני משפחה ואז הם חייבים לציין זאת בכתב בחתימת עורך דין מוסמך כדי שהמידע יהיה קביל בפני בית משפט.

מדינה שומרת חוק: כמה פירושים יש לחוק?

אחת הבעיות עם החוקים הרשומים ואפילו החוזים שנחתמים ביניכם לבין לקוחות, לבין גופים עסקיים ואפילו בין בני זוג, ה שהם רק משפטים. בסופו של דבר כל אחד יכול להבין את המשפט אחרת, לכל חוק או לכל סעיף יש נוסח שיכול להשתמע מעט שונה וכאן נכנס לתמונה עורך הדין שיכול להוציא את המטרה הרצויה בכל תחום שהוא. במדינת ישראל, אחד התחומים הנפוצים ביותר אם לא הנפוץ שבהם הוא דיני משפחה. גם תחום התעבורה נפוץ מאוד ונהגים רבים צריכים לעמוד מול הרשויות עם עורך דין שמכיר את הנהלים וגם מכיר את הבירוקרטיה הסבוכה שהן כוללים, כולל חוות דעת שיכולות לשנות את דעת השופט או את ועדות הערעורים השונות בכל מיני החלטות.

דרג את המאמר