למי שטרם הכיר או שמע על שקיות ואקום אז כדאי מאוד לקרוא את המאמר הזה, כי הוא עומד לשנות את חייכם.

שקיות ואקום אלו הן למעשה שקיות גדולות שמאחסנים ומשמרים בהן מוצרים כגון בגדים ומוצרי טקסטיל, תוך מזעור המקום שהן תופסות. בשיטה זו אנחנו שואבים את האוויר שקיים בשקית ואז אוטמים אותה היטב וכך מצמצמים משמעותית את הנפח שלה. את האוויר שואבים בדרך כלל עם שואב אבק, כאשר יש לשקית הזו מעין חור ייעודי להכנסת הראש של שואב האבק. זה מאוד פשוט אך עם זאת –  גאוני.

אני משתמשת בשקיות הואקום הללו למגוון מטרות והם עבורי אוויר לנשימה. ראשית, מאחר ויש לי בית לא מאוד גדול ואין לי יותר מדי אזורי אחסון זמינים אני משתמשת בשקיות הואקום הללו לאחסון בגדי קיץ/חורף. במקום הארגזים המסורתיים והמגושמים אני מקפלת את כל בגדי העונה שאנחנו לא צריכים לתוך השקית, מכניסה אותם, שואבת את האוויר ויש לי שקית מאוד מאוד דקה ושטוחה שמשאירה לי מקום לעוד הרבה שקיות אחסון נוספות. הן למעשה הכפילו את שטח האחסון שזמין לי כעת, ועם משפחה בת 4 נפשות זה המון. שנית, אני משתמשת בשקיות הואקום גם בטיסות. זה שימוש פחות מוכר ורווח, וחבל מאוד כי זה חוסך המון, אבל המון מקום במזוודה. ואם אתם, כמוני, אוהבים לטוס לחופשה, לא משנה כמה היא קצרה, עם כמה שיותר אפשרויות ביגוד, אז זה פשוט מושלם עבורכם. בזכות שקיות ואקום אני מצליחה להעמיס על מזוודה תמימה אחת לפחות 10 סטים של בגדים ואין מאושרת ממני. ברור שאני לא משתמשת בכל הבגדים האלו בחופשה בת 3 ימים באירופה, אבל כמו אנשים רבים – אני אוהבת שיש לי אפשרות לבחור באותו הרגע מה ללבוש.

כשאני בבית, מחליפה בין בגדי החורף והקיץ אז אין לי בעיה. יש לנו בבית לא שואב אבק אחד אלא שניים ואני מתקתקת את ההחלפה צ'יק צ'ק. הבעיה שלי החלה כאשר יצאתי לחופשות ובכמה מבתי המלון ששהיתי בהם לא היה לי גישה לשואב אבק.

אז התחלתי לחפש פתרונות שאיבה חלופיים, כאלו שאינם דורשים שואב ואבק ולמרבה המזל ותודות להתמדה – גם מצאתי פתרון נפלא.

כשאין שואב אבק לשאיבת האוויר משקיות הואקום – משתמשים בטבע.

העדר שואב אבק לא צריך להרתיע אותנו, כי יש פתרון טבעי שמחליף אותו. אפשר לייצר די בקלות את אותו האפקט של השואב, כל מה שצריך זה גיגית גדולה/אמבטיה ומים, אפשר לקרוא לשיטה זו "שיטת הטבילה".

אז איך זה עובד בעצם?

  1. הכניסו את הבגדים או כל דבר אחר שאתם מעוניינים לאחסן לשקית הואקום וסגרו את השקית עם הרוכסן לא עד הסוף, השאירו את הרוכסן פתוח במפתח של נאמר 2-3 אצבעות.
  2. קחו גיגית גדולה/אמבטיה ומלאו אותה במים נקיים וקרים.
  3. הכניסו את רוב שקית הואקום לתוך המים, רק הקפידו לא להטביע כליל את ראש השקית בתוך המים, כדי שלא יכנסו מים. כלומר: השאירו את החלק העליון של הרוכסן מעל קו המים.
  4. בשלב זה תבחינו שהאוויר יוצא מן השקית באופן טבעי לגמרי, מהפתח שהשארנו לה. כך בעצם אנחנו שואבים את האוויר מן השקית ללא כל עזרה של שואב אבק.
  5. כאשר יצא האוויר אפשר לסגור את הרוכסן.

זהו, הרי לכם שואב אוויר טבעי שפותר לנו את הקושי. מאוד פשוט וקל!

לא מגיעה לנתב"ג בלי שקיות ואקום במזוודה

5 (100%) 1 [הצבעות]