חצי האי סיני פותח רבות מאז ימי השלטון הישראלי באזור. הפיתוח ברובו נעשה כדי לקדם את התיירות בחצי האי, תוך התמקדות בקהל הישראלי והאירופי. מרבית מפעילות תיירותית זו מתרחשת בקרבת החופים הרבים והמגוונים של סיני. מספר רב של כפרי נופש הוקמו, וכן כמה וכמה מלונות בסיני השייכים לרשתות בינלאומיות.

זול יחסית לישון במלון בסיני, החופים שקטים ותכולים, נותני השירות לרוב מדברים עברית, די מובן מדוע יעד זה הפך לאחד המועדפים על פני ישראלים רבים. מהמתחמים הידועים והפופולריים הם החופים הבאים: דהב, נואיבה, מעגנה, הדיונות, ביר סוויר, ראס א-שטן ואל מחאש. במתחמים הללו ניתן למצוא מלונות יוקרתיים, מלונות קצת פחות מפוארים אבל סבירים לגמרי וגם חושות, צריפים מקש בהם ישנים על מזרן (לפעמים אין גנרטור).

מספר אתרי צלילה בים האדום, הנחשבים מבין היפים בעולם, נמצאים בחופים הקסומים השונים לאורכם של 250 קילומטרים. צוללים מכל מקום בתבל מגיעים לצלול באתרים הללו מפני שהשוניות במצב טוב מאוד יחסית לאלה ששוכנות מעבר לגבול, לאורכם של החופים באילת. השוניות שמורות היטב מפני שפחות צוללים שם וכי התיירות אינה מפותחת ביחס למספר החופים המצויים.

המצרים לא חסכו והשקיעו מיליארדים של דולרים כדי לפתח את חצי האי, שנעשה למפעל כלכלי רווחי בשביל המדינה. זו הסיבה לכך שלמצרים אכפת מאוד מהשקט באיזור. בשנת 2005 נפתח המתחם התיירותי המפואר ששמו "טאבה הייטס", המציג לראווה את המלונות בטאבה שאליהם מגיעים מטיילים ממדינות מערביות. התיירות כל כך חשובה למצרים עד שהממשלה הערימה ועדיין מערימה קשיים על אזרחיה ועל אזרחי ממדינות ערביות נוספות בכל הקשור לכניסה לאיזורים שבין נואיבה לטאבה, כל זאת בשל סדרת הפיגועים בטאבה, דהב ושארם א-שייח' בין השנים 2006-2004. בעקבות מעשי טרור אלה התיירות הישראלית הדלדלה מאוד באיזור, ומרבית ממתחמי הנופש נסגרו. גם המלונות בסיני ספגו מכה לא קלה בשל כך. היום, מדווחים המצרים, רוב רובם של תיירות בסיני מגיעים מאירופה. מעטים יחסית הם הישראלים והאמריקאים.

ב-2011 התחוללה במצרים מהפיכה חברתית-פוליטית ובעקבותיה שובשה התיירות במדינה כולה, אולם ב-2016 חל שינוי קל בנושא והיתה תחושה שהיא מתאוששת. די היה לראות את זה במספר התיירים הישראלים שעברו את הגבול לחצי האי בזמן חגי תשרי, וב-2017 אחוז המטיילים מישראל שנכנס לסיני כבר היה גבוה בלמעלה מ-50% בהשוואה לשנה הקודמת לה.

היום, בד בבד עם פיתוח תיירות בסיני והמלונות בסיני, ישנו גל של הגירה של מצרים למערב ומזרח חצי האי. זוהי אוכלוסיה שמטרתה להיות חלק מהתעשייה התיירותית. דבר זה משפיע על השבטים הבדואיים הותיקים.

עכשיו כשהמצב שקט ואין צורך לחשוש מטיול באיזור, זה הזמן להזמין חדר במלון בסיני ולצאת לסייר בחופים המרהיבים, לצלול בשוניות השמורות יפה ופשוט להנות מהשקט והפשטות של החיים שם.

דרג את המאמר