תיקון פיצוץ בצנרת – מה עושים בזמן אמת?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

האינסטינקט המידי שלנו בעת פיצוץ צנרת הוא קודם כל להזעיק בעל מקצוע ובדחיפות האפשרית. עם זאת, חשוב קודם כל לבצע מספר פעולות אשר יצמצמו את הנזק אשר עלול להיגרם מן הדליפה הבלתי פוסקת.

המלצתנו הראשונה היא קודם כל הירגעו. לא משנה עד כמה המצב חמור, ניתן לתקנו, רק צריך לעשות זאת בצורה נכונה ושקולה. שנית מה הוא למעשה פיצוץ בצנרת? נרצה להרגיע ולספר לכם כי המושג פיצוץ הוא מעט קיצוני מדי. פיצוץ משמעו כי הצינוק נסדק ומים החלו לצאת מן הסדקים שלו. לרוב הפיצוץ יכול להתרחש ביום מסוים, ואת התסמינים הראשונים נראה רק מספר ימים לאחר מכן. בסדקים משמעותיים הנגרמים לפתע, אכן התוצאה תהיה מהירה ומפתיעה יותר, ובדיוק לשם כך ריכזנו את המדריך הבא.

הצעדים הנכונים בעת פיצוץ צנרת

טרם הזעקת איש מקצוע לצורך תיקון פיצוץ בצנרת של הבית או הבניין, חשוב קודם כל להביא לסיום הדליפה באופן מידי. המשך דליפת המים עלול להזיק לרכוש רב ולהביא לספיגת הקירות במים. כפועל יוצא מהימצאות המים בכמויות אלו, עלולים לצמוח נבגי עובש בעלי פוטנציאל גבוה לפגיעה בבריאות.

סגרו את הברז הראשי

הפעולה הראשונה שעליכם לבצע היא קודם כל סגירת ברז המים הראשי של הבית או הבניין. בדרך הזו תמנעו מזרימתם של מים נוספים וכך תוכלו לפעול באופן שקול ונכון יותר. אל תסתמכו רק על פעולת סגירת ברז המים הראשי, ובדקו אם אכן הדליפה נסתיימה דרך שעון המים. לעתים ייתכן ותראו כי השעון ממשיך לנוע באיטיות. המשמעות היא שהדליפה ממשיכה להתקיים ושמדובר בתקלה רחבה. עם זאת, מידת הנזק שייגרם לרכוש יפחת באופן משמעותי.

הזעיקו איש מקצוע

עתה לאחר שטיפלתם בסוגיה המידית, ניתן לבצע סקר שוק קצרצר כדי לאתר את בעל המקצוע שיסייע לכם בפתרון הבעיה. ניתן כיום למצוא מספר שירותים שונים הניתנים על-ידי קבלני אינסטלציה. המלצתנו היא למצוא חברה המעניקה שירותי איתור נזילות המשולבות עם טיפול שטח מידי. צנרת מושבתת היא איננה עניין של מה בכך והיא למעשה משתקת את כל הבניין.

האם ניתן לזהות פיצוץ מבעוד מועד?

אכן ישנם מספר תסמינים בולטים שיכולים להעיד על כך שהצנרת הולכת ונסדקת. אם אתם שמים לב כי המים נהיו עכורים צהבהבים, שזרם המים הופך לחלש יותר ויותר עם הזמן ומוצאים כתמי רטיבות רנדומליים ללא כל סיבה נראית לעין, אז הרי שמומלץ לקרוא לאיש מקצוע באופן מידי אשר יאתר את הבעיה ויעניק טיפול מידי.

מודעות
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});