תסמינים של גידול באשך

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

סרטן האשכים עלול להישמע כמו תרחיש אימים עבור גברים רבים, ועם זאת מומלץ שלא להתעלם מן הסכנה הקיימת. אבחון מהיר וטיפול נכון הם קריטיים ועל כן, גם אם איננו רוצים להכיר בתופעה, חשוב שנבין מה הם תסמיניה השונים. במאמר הבא ריכזנו את התסמינים העיקריים של סרטן האשכים והתופעות הנלוות להופעתו.

נפיחות

אחד מן התסמינים הנפוצים ביותר לסרטן האשכים הוא נפיחות באזור, או תחושה שיש מעין גוש קשה. לאור העובדה שמדובר באזור בכל שטח מצומצם באופן יחסי, קל מאוד לשים לב לשינויים מבניים וקל מאוד לחוש כי משהו בצורתו של שק האשכים איננו זהה למה שאנו רגילים. יש לציין כי לרוב לנפיחות, לא יתלוו כאבים.

תחושת כבדות

שימו לב כי עיקר התסמינים נובעים מתוך התחושה האישית של האדם הלוקה במחלה זו. על כן, חשוב להיות קשובים לגופנו ולתחושות השונות שלו. תסמין נוסף וחשוב שיכול להעיד על הימצאות המחלה הוא כובד מסוים שאיננו רגיל למקום. כאמור מדובר באזור בעל רגישות גבוהה, וכל שינוי ולו הקטן ביותר, בהחלט יהיה מורגש.

כיצד מאבחנים זאת?

אם אתם חשים בדבר מה שאיננו שגרתי, מומלץ לפנות באופן מידי לרופא המשפחה. ייתכן שתשלחו לבדיקה במרפאה אורולוגית ובה תיבדק תלונתכם לעומק. ניתן לערוך אבחנה על ידי מישוש וביצוע מגוון בדיקות המספקות תמונת מצב מלאה דוגמת בדיקות דם, אולטרסאונד ועוד.

חשוב לציין כי סרטן האשכים מחייב טיפול מהיר. כריתת האשך יכולה להרתיע רבים, אך טיפול מהיר ימנע גם את הופעתן של גרורות העלולות לסכן את חייהם של הלוקים במחלה. בכל תחושה, האזינו לגופכם והעניקו לו את המענה המהיר הנדרש.

 

מודעות: