תקלות נפוצות בבית

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כשהבית עושה לנו בעיות

הבית שלנו הוא ההיכל הפרטי שלנו, המקום הכי טוב להיות בו. אנחנו מרגישים בטוחים ויש לנו את הסדר שאנחנו רגילים אליו, כל הפריטים נמצאים באותו מקום כל הזמן והנוחות מורגשת בכל חלקי הבית. אם יש משהו שיכול להרוס את ההרמוניה הזו אלו הם הצרות שמגיעות באופן שוטף במהלך כל חיינו בצורת תקלות מעצבנות. תקלות בחשמל, תקלות באינסטלציה, תקלות במערכת המים או בניקוז וזה רק קצה המזלג. בעיות כאלו צריכות להיפתר בצורה מהירה כדי להחזיר לנו את החיים האיכותיים שאנחנו רוצים וחשוב להישאר קרי רוח עם סדר פעולות נכון ומהיר.

תקלות נפוצות בבית: הרשימה המנצחת

  • תקלה מעצבנת ביותר שיכולה גם להפחיד אותנו מעט היא תקלה במערכת החשמל. פעמים רבות קורה שפתאום, בלי התראה מוקדמת מראש ובלי סימנים כלשהם שיכלו להעיד על בעיה, כל החשמל נכבה בבת אחת. אם זה קורה בלילה אנחנו יכולים להילחץ מאוד ולהרגיש כאילו מדובר על סרט אימה אך למעשה מדובר סך הכול על פקק אחד שקפץ כחלק ממערכת בטיחותית מאוד של מערכת החשמל. ככל הנראה לא מדובר על בעיה כוללת אלא על מכשיר חשמלי אחד שעושה קצר, בדרך כלל מדובר על קומקום או על מקרר, ועליכם להתחיל במסע ניתוקים כדי לבדוק מי מפריטי החשמל הוא המקצר וכמובן לנקוט בכל אמצעי הזהירות.
  • עוד בעיה שיכולה להטריף את הדעת היא סתימה. בדרך כלל סתימות פוגשות אותנו בשירותים אך הן יכולות לקרות גם במקלחת או בכיור במטבח. ברגע שיש סתימה אתם צריכים להביא את מכשיר הפלא, הפומפה, כדי לנסות לפתוח. אם אין לכם, תקנו אחת חזקה ועמידה ופשוט פמפמו עד שהסתימה תיפתח. אם היא לא נפתחת, נסו להשתמש בחומר פותח סתימות או במים חמים ואם גם זה לא עובד, אין מנוס מקריאה לאינסטלטור מנוסה.

דוד שמש תקול לחורף שהופך לסיוט

דוד שמש תקול שלא מחמם את המים היא תקלה נפוצה שיכולה לגרום לכם למרוט שערות מרוב עצבים. בתקופת הקיץ אין בעיה לאף אחד עם המים החמים אך בתקופת החורף מים חמים הם המושיע שלנו אחרי יום עבודה ארוך ובמידה והמים נגמרים באמצע המקלחת באופן מפתיע, לא מתחממים מספיק טוב כמו בעבר או שהם בכלל נשארים קרים, יש לכם בעיה בדוד השמש. יכול להיות שמדובר בנזילה ויכול להיות שמדובר בגוף חימום שנהרס, כל מה שתוכלו לעשות זה לנסות לבדוק האם יש נזילה, אם יש לכם גישה לגג, ובכל מקרה טכנאי דודי שמש צריך להגיע לעזרה.

נזילות שממררות את החיים

אחת התקלות הקשות ביותר היא נזילה. לא הרבה מאיתנו מכירים את הנזילות מקרוב בעיקר כי גג ביתנו נאטם בצורה טובה ועבודת אינסטלציה משובחת אך כל איטום וצנרת סופם להישחק גם אם זה קורה אחרי שנים רבות. נזילות יכולות להרוס את התקרה והקירות באופן שיצריך מכם הוצאה כספית גדולה ביותר על תיקון הנזק וחשוב לזהות היטב את הסימנים ולהגיב מהר עם בעל מקצוע מתאים לאיתור הנזילה.

מודעות
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});