3 סיבות ללמוד קרב מגע

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

צמד המילים קרב מגע וודאי איננו זר לאוזניים ישראליות. זוהי אחת משיטות הלחימה הידועות ביותר בעולם, כזו שהקנתה לישראל לא מעט הוד והילה לאורך שנים. לצד צה"ל שפיתח את שיטת הלחימה כדי שלוחמיו יוכלו להתמודד כראוי בקרבות אחד על אחד, צבאות זרים רבים אימצו אותה לחיקם, ומוסדות לימודיים וחוגים פרטיים מעבירים קורסים לבוגרים וילדים, נוער ומבוגרים.

לא אחת, לאור העובדה שמדובר בשיטת לחימה, רבים נרתעים מללמוד קרב מגע. האם זוהי אכן הגישה הנכונה? או שמא מוטב רגע לשקול את הנושא פעמיים לפני ששוללים אותו על הסף? כאן נרצה להתייחס לקרב המגע באופן מפורט הרבה יותר, ולמנות 3 סיבות מרכזיות מדוע מדובר מומלץ להירשם ויפה שעה אחת קודם.

הגנה עצמית – כלי שימושי למצבי קיצון

זה אמנם נדמה כמו דבר מה שסביר שלא יתרחש ובטח לא במחוזותינו, אך אירועים אלימים ומסכני חיים עלולים להפתיע גם אותנו.

רק לא מזמן התפרסמה ידיעה מזעזעת שגוללה את סיפורו של עובר אורח שירד לטייל עם כלבו ברחוב בת ים. הוא העיר לכמה צעירים ששתו על המדרכה כי הם חוסמים את הדרך לעוברים והשבים. הצעירים לא נותרו חייבים והחלו להכות אותו בחוזקה ואף רצחו את כלבו. מקרה מזעזע שכזה אולי היה יכול להימנע אם אותו אדם היה יודע כיצד להגיב למקרה שוודאי לא התכונן אליו ולא שיער שיקרה לו.

אנשים חמומי מוח, קיצוניים ואלימים נמצאים בכל מקום, ומוטב שנדע כיצד להגיב ברגע האמת.

ישראל והטרור הפלסטיני

אירועים פרטניים של מפגעים בודדים מגיעים בגלים מדי שנה. אירועי דקירה מוכרים לנו בעיקר בירושלים ובאזורי סכסוך, אך הם עלולים גם להגיע למחוזותינו ולפגוש אותנו בערים מרכזיות נוספות במרכז ישראל.

ידיעת קרב מגע מאפשרת לא רק להתמודד עם איומים של אדם המאיים עלינו עם אגרופיו, אלא גם נטרול של אדם האוחז בידו נשק קר וכן אדם האוחז נשק חם.

זכרו שקרב מגע פותח בעיקרו עבור לוחמים אשר נדרשו להתמודד עם מצבים מסכני חיים, ולעתים כאלו בהם היו מולם לוחמים שאוחזים בנשק.

קרב מגע לנשים

למרבה הצער מדובר במציאות שלנו. נשים אינן בטוחות גם בישראל של שנת 2020.

למעשה, היום יותר מתמיד, נראה שהאלימות כנגד נשים גואה עם מקרי אונס מזעזעים ומקרי אלימות במשפחה שרק הולכים והופכים לתדירים יותר ויותר לאור השפעותיה של מגיפת הקורונה.

ידיעת קרב מגע, יכולה להציל חיים!

מודעות: