5 טיפים לשמירה על השיער לאחר החלקה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

האקלים הישראלי הלח והגנים המזרח תיכוניים שלנו גורמים לכך שכמעט ואין אישה ששערה מתולתל והיא מרוצה מכך לגמרי, כל הזמן, בכל יום, בכל מזג אוויר. חלק נשארות נאמנות לפן או למחליקי השיער מהסוגים השונים, ואילו אחרות, בוחרות פתרון לזמן ממושך יותר – החלקת שיער מאחד מהסוגים הרבים שאותם מציע תחום החלקות השיער.

אז עברת החלקת שיער, מה עכשיו?

איך שומרים על השיער המוחלק בדרך הטובה ביותר?

ריכזנו עבורך מספר טיפים שחשוב לך לדעת, אם זה עתה עברת החלקת שיער, או שאת מתכוונת לעשות אחת כזו בקרוב:

מה מותר ומה אסור לעשות מיד לאחר החלקת שיער?

במשך יומיים או שלושה לאחר ההחלקה, אסור לחפוף השיער, אסור לאסוף אותו או להשתמש בקשת או במשקפיים שמורמות מעל למצח (כמו קשת). אסור גם להסיט את השיער אל מאחורי האוזניים או לקלוע את השיער לצמה, שכן כל אחת מהפעולות האלה עלולות ליצור ולקבע בשיער "גל" שיישאר לאורך הזמן.

מה חשוב לעשות כדי להאריך את חייה של החלקת השיער?

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להיפטר מהמרכך ומהשמפו הקבועים והרגילים שלך ולעבור למוצרים המיוחדים להחלקה – שמפו להחלקה ומרכך להחלקה, מוצרים ייעודיים שלא מכילים מלח סודיום כלוריד שמקלף את ציפוי ההחלקה והורס אותה באופן מיידי. מומלץ גם לעבור למוצרי טיפוח שיער שעשירים בקרטין המסייע לשמירה על עמידות ההחלקה לאורך זמן. בנוסף, הימנעי מפן באמצעות מברשת או משימוש במחליקי שיער, על מנת שלא לקרוע את השיער שנחשב לרגיש למדי לאחר החלקת שיער.

מהי תדירות חפיפת השיער המומלצת לשיער אחר החלקה?

מומלץ לחפוף כמה שפחות (במקסימום – יום כן, יום לא), כשהאידיאל, על פי מומחים להחלקה, עומד על פעמיים בשבוע. זאת, כמובן, תוך שימוש במוצרים המיועדים במיוחד לשיער מוחלק – שמפו להחלקה ומרכך המתאים להחלקה גם הוא. אם את זקוקה לרענון השיער בין החפיפות, תוכלי לרענן אותו באמצעות שמפו יבש, אבל זכרי לבדוק שגם הוא יהיה מיועד לשיער מוחלק!

האם צביעת השיער מזיקה להחלקה?

לכל סוג החלקת שיער יש המלצות ומגבלות ספציפיות משלה, ולכן, חשוב להתייעץ עם מעצב השיער האישי שלך. ברמה העקרונית, צביעה בצבעים איכותיים ונטולי אמוניה, לא אמורה להזיק להחלקה, וזאת, בניגוד להבהרה או לגוונים. בכל מקרה, אם החלקת את השיער, אל תצבעי את השיער לבד בבית, אלא אם כן מעצב השיער שלך מודע לכך ואישר את סוג הצבע לשיער.

רגע, אז מתי עדיף לצבוע – לפני ההחלקה או אחריה?

רק לאחר ההחלקה, וזאת, מכיוון שתהליך הצביעה פותח את קשקשי השיער ולהחלקה יהיה קשה לעטוף את השערה ולהגיע לתוצאות המצופות. נוסף על כך, חלק מההחלקות משנות את צבע השערה, וכתוצאה מכך, צביעת השיער לאחר החלקתו, למעשה, מתקנת את צבע השיער לצבע הרצוי לך.

מודעות: