5 סוגי וילונות נפוצים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

הוילונות שכבשו את ישראל

אנחנו לא נוהגים להתייחס אליהם יותר מידי אך הם לוקחים חלק עיקרי מעיצוב הבית. בלי ה-וילונות היה לנו קשה מאוד לקבל את הסלון שרצינו וגם אם הם לא מהפריטים הבולטים ביותר שיש, ללא ספק הם חשובים מאוד לא רק בעיצוב אלא גם בשימושיות שלהם. יש כמה סוגי וילונות נפוצים יותר ויש נפוצים פחות וכשמתאימים וילון לבית או לחדר השינה יש כמה פרמטרים שכדאי להתייחס אליהם ולא רק מבחינת העיצוב.

5 סוגי וילונות נפוצים בישראל

  • אחד של סוגי וילונות הנפוצים ביותר בישראל הוא וילון הטבעות. וילון כזה מורכב ממתקן בדמות מוט ברזל שנמצא בחלק העליון של החלון עליו מרכיבים וילון שבקצותיו העליונים יש טבעות שמתלבשות על אותו מוט. בצורה כזו ניתן להסיט את הוילון לצדדים או למרכז ובכך לקבל את ההצללה המבוקשת. וילון כזה נפוץ מאוד בעיקר בגלל העלות שלו וההתקנה הפשוטה ובדרך כלל הוילונות עשויים מבד. וילון כזה קל מאוד לנקות וניתן להוציא אותו ולכבס די בקלות, בהתאם לסוג הבד.
  • וילונות ונציאניים עד לפני שנים אחדות לא היו כל כך נפוצים בבתים בישראל והיה ניתן לראות אותם בעיקר במרפאות, במשרדים ובעסקים אך היום גם במטבחים ובסלונים נהנים מאפשרויות רבות יותר שהוילון מקנה. וילון כזה יכול להיות מורכז מפלסטיק, מעץ או מאלומיניום ולכן הוא יכול להיות חזק מאוד וגם לתת כמה אפשרויות הצללה על ידי הטייה של השלבים שנמצאים בצורה מאוזנת. קל מאוד לנקות אותו על ידי העברת סמרטוט בצורה די פשוטה מצד לצד ובכל מה שקשור לתחזוקה הוא מהטובים ביותר.
  • וילונות גלילה יכולים להיתפש מעט מוזר בקרב הציבור כיוון שהם לא נראים כמו וילונות אלא יותר כמו מסך שיורד ומכסה את פני החלון אך הם יכולים להיות יעילים לא פחות מהשאר. וילונות אלו נגללים מלמעלה למטה ומשמשים למעשה כמעין תריסים, אמנם אפשרויות ההצללה שלהם לא גדולות כמו ל-וילונות ה-ונציאניים אך הם יעלים ונוחים לשימוש וגם הניקיון והתחזוקה שלהם פשוטה. הוילונות מורכבים מבדים חזקים במיוחד והחיסרון שלהם שניקוי לא יסודי יכול להיראות באופן בולט.
  • אחד מהווילונות הכי מיוחדים הוא הוילון הוורטיקלי. וילון זה שובר את המוסכמות ונותן לכם ליהנות מרצועות דקות וארוכות של בד שיוצרות יחד את ההצללה המבוקשת. וילונות אלו יכולים לסבך אתכם קצת בהליך הניקוי כיוון שיש צורך לנקות כל שלב בנפרד, מלמעלה עד למטה אך העיצוב שה-וילונות הללו נותנים שווה את זה.

וילונות חשמליים וניקוי המנוע

רוב הווילונות ברחבי ישראל הם וילונות מכנים שאינם חשמליים אך בחירה של וילונות גלילה או וילונות ונציאניים בגרסה החשמלית שלהם יכולה להפוך את השימוש להרבה יותר פשוט. בכל מה שקשור לתפעול ה-וילון המהירות והיעילות יעמדו לצדכם אך החיים שלכם לא יהיו יותר פשוטים כשמדובר על הניקיון שלהם. כדי לנקות את הוילון תצטרכו לזכור לנקות גם את המנוע בצורה מדויקת בלי לפגוע בו, להסיר את שכבת האבק שהצטברה ולדאוג לו לפי ההוראות כולל החלפת שמן במידת הצורך.

מודעות
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});