לפני שבוחרים אולם אירועים: האם כדאי להתחתן בחתונה קטנה?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

חתונה קטנה כן או לא?

אחרי שהטבעת הוצגה עם הצעת הנישואין המרגשת וההסכמה ניתנה, מתחיל התהליך הארוך של ארגון החתונה. נדמה שהצעד הראשון הוא לצאת ולחפש את המקום הנכון והמתאים ביותר לחתונה, אם אולם חתונות או דווקא גן אירועים במרכז הארץ, בלוקיישן נוח וקרוב לכם ולמוזמניכם. אך לפני שמתחילים ישנם שלושה דברים שחייבים להחליט עליהם כדי להתחיל במסע החיפוש: תאריך (או יותר נכון, עונה מבוקשת/חודש מועדף), האם ללכת על גן אירועים או אולם אירועים, וגודל החתונה הרצוי – כל הפרטים הללו חיוניים כדי להתחיל ולמיין את אולמות וגני האירועים עד למציאת האחד והמיוחד.

החתונות בישראל נוטות להיות גדולות יותר מבאירופה, כשהחתונה הממוצעת בארץ היא של כ-300 איש (בעוד בגרמניה חתונה בת 150 איש נחשבת גדולה). אז לפני שאתם עורכים סיור היכרות לחיפוש אולם אירועים במרכז או חושבים על עיצוב חתונה בשישי בצהריים בתוככי גן אירועים יוקרתי שראיתם באשדוד – חישבו: האם לבחור דווקא בחתונה קטנה על פני אולם אירועים עמוס מאות אורחים?

דברים טובים באים בחבילות קטנות

כל מי שהתחתן באירוע אינטימי, חתונת בוטיק קטנה, יוכל להצביע קודם כל על היתרון הראשון במעלה של בחירתו זו: האינטימיות. בחתונה קטנה לא יהיה מצב שבו תביטו סביבכם על אולם אירועים יוקרתי ענק מלא אורחים, אך לא תזהו רבים מהם – את הבת דודה בדרגה שלישית של סבתא, החבר'ה מהמשרד של אמא וחבר מהמילואים של אבא. בחתונה קטנה הזוג מכיר את כולם, וגם בין רבים מהאורחים שוררת היכרות, מה שהופך אותה לחגיגה חמה וקרובה באמת.

כך גם נמנע הצורך להזמין עוד ועוד אנשים כי "אולי הם יעלבו שהזמנו את דינה ואותם לא" – בחתונה קטנה אתם יכולים לומר מראש: הלכנו על מעגל קרוב בלבד, מדובר על גן אירועים לחתונות קטנות, עם מינימום מוזמנים. גם המשימה הקשה של הושבה וסידור השולחנות ברחבי אולמות אירועים עמוסים היא קלה יותר באירועים קטנים ואינטימיים.

ובכלל, רק דמיינו גן אירועים לאירועי בוטיק, חמים, אורבני אך קסום, שבו כולם מכירים את כולם, מחייכים אל כולם, בין עצים ופרחים ושרשרות נורות זוהרות, או חתונה בשישי בצהריים, משפחתית ומלאת ילדים ושמחה.

שליטה על ההוצאות והתמקדות בפרטים

נכון שלפעמים בעלות פר אורח חתונה קטנה עלולה להיות יקרה מעלות פר אורח בחתונה גדולה. אך מכיוון שכמות האורחים קטנה יותר וגם מדובר על אנשים מאוד קרובים לכם בלבד (כלומר, לא מעגל חמישי שיתנו מינימום בצ'ק כדי לצאת ידי חובה), העלות הכוללת נמוכה יותר, ויש סיכוי טוב יותר להחזיר את ההשקעה.

החלק הכיפי באמת הוא שבחתונה קטנה קל להתמקד ולהתפקס ולא להתפזר, אלא להשקיע את הכסף בפרטים קטנים שחשובים לכם. למשל, אם בחרתם אולם אירועים ל-400 מוזמנים, כל מה שקשור בעיצוב DIY הופך למשימה מפרכת – הרבה יותר קל כשיש רבע מכמות האורחים הנ"ל גם אם מדובר על חתונה בטבע למשל שאינה נחשבת לרגילה ממש. כמו כן, מתנות ל-450 אורחים זו הוצאה גדולה, אך כשמארגנים אירוע אינטימי אפשר להשקיע יותר בכל מתנה, כפי שאפשר להשקיע יותר באיכות האוכל, הפרחים, השמלה וכו', וכמובן בבחירת אולם אירועים במרכז איכותי ויוקרתי יותר.

מודעות: