אולם חתונות שכולו חגיגת אורות: חתונת חורף בהשראת חנוכה

מתכננים חתונת חורף בדצמבר? תנו לחג האורות לנסוך עליכם השראה לעיצוב יפהפה, רומנטי, חמים וטעים, עם אורות מנצנצים, נרות דולקים ואפילו סופגניות דונאטס שאי אפשר לעמוד בפניהן. שילוב נפלא לאירוע בלתי נשכח בערב חורף קר.

נדמה שחג המסכות גנב לחנוכה את כל התהילה כלוח השראה לעיצוב אולם חתונות וגני אירועים, בזכות השילוב בין שובבות וססגוניות של תחפושות משוגעות עם חתונה בפורים. אך חנוכה הוא חג פוטוגני להפליא, בזכות הנרות הדולקים המהפנטים, שמשרים קסם ישן וקדמון בתוך העולם המודרני והמחובר לחשמל בו אנו חיים. בעיתוי המושלם שלו, בלב החורף ובסמוך ליום הקצר ביותר בשנה, הנצנוץ המאיר מביא קסם, חום ואינטימיות לעונה הקרה והחשוכה – כמו גם לכל חתונת חורף שתשכיל לאמץ את המוטיבים הללו בעיצובה.

גם אם כבר סגרתם אולם אירועים בשפלה בתאריך שאינו נופל על חג החנוכה, מדוע שלא לקבל השראה מחג קסום, שכולו אורות חמימים ונעימים, שישדרג כל גן אירועים וכל אולם חתונות במרכז באלגנטיות נוצצת?

תאורה היא גם אווירה

כל אולם אירועים רציני משקיע במערכת תאורה משוכללת ומתקדמת ובגופי תאורה עיצוביים, מתוך הכרה שתאורה היא לא רק צורך באור, אלא גם דרך לעצב ולבנות אווירה בצבעים, בכמות האור, בהדגשות ובטשטוש.

בהשראת החנוכה, כדאי לחזור אל הנרות – אביזר התאורה שלפני המצאת החשמל, שכיום הינו פריט עיצובי ראשון במעלה. אסופת נרות בשילובים שונים של גודל וגובה במרכז השולחן יוצרת אווירה אינטימית ונינוחה, גם בגלל האור הרך וגם בגלל החום. זהו קישוט אידיאלי במיוחד עבור שולחנות במדשאת גן אירועים, בשילוב עם נצנוץ הכוכבים מעל. את העיצוב בנרות אפשר לשדרג בעזרת שלל פמוטים קלאסיים או מודרניים ומגניבים, כמו גם בעזרת שיבוץ הנרות בעששיות לעיצוב אולם אירועים או חתונה בטבע במראה וינטז' מעלף. אפילו הצבת נרות בצנצנות זכוכית שקופות פשוטות בשביל הכניסה אל גן אירועים או בפינות שונות נראית נפלא בעיצוב חתונת חורף בדצמבר.

עיצוב מיוחד לא פחות הוא שילוב נרות בפנסים סיניים ואהילי נייר (יש גם חשמליים, כמובן). הצבעים או הדוגמה המסוגננת יוצרים משחק של אור וצל וגוון שכולו יופי פיות של ממש.

נצנוץ בעיניים ונצנוץ בעיצוב

חג נוסף בדצמבר מביא אל גני אירועים ואולמות חתונה פריט עיצובי אחר שכולו נצנוץ: נורות כריסטמס. שרשראות נורות וגרילנדות הן שם דבר בלא מעט מתחמי אירועים, ופופולריות במיוחד בעיצובי חוץ, למשל כשמדובר על גן אירועים או חתונה בטבע. השילוב שלהן ושל אלמנטים טבעיים נראה טבעי וקסום (ולא פחות חשוב: פוטוגני), כנצנוץ גחליליות בשעות הלילה.

איך משלבים את חג האורות בחתונת צהריים?

גם אם חלמתם על חתונה בשישי בצהריים, אפשר לקבל השראה מחנוכה. אם זו חתונת שישי בצהריים באולם סגור, ממילא אור היום אינו עומד בדרככם ואינו מפריע לעצב בנורות, בנרות ובפנסי נייר. אם הלכתם על גן אירועים במרכז בשעת צהריים, כשהשמש מאירה, עדיין אפשר לאמץ מוטיבים אחרים מהחג: סופגניות!

מן הסתם כבר פגשתם בכל רשת חברתית אפשרית את להיט האינסטגרם בתחום החתונות, הלא הוא קיר הדונאטס המקושטות. סופגניות ודונאטס הן כיפיות, ססגוניות, ומאפשרות ורסטיליות בטעמים ובצבעים. שלבו אותם במזנון קינוחים אטרקטיבי ומפתה או אפילו קחו מהן השראה לעיצוב מהנה ומעלה חיוך.