חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הקשר שבין בעיות במשפחה לעורך דין תעבורה

תוכן עניינים

מרבית העבירות הקשורות לנהיגה בלי רישיון נהיגה הן של נערים אשר לקחו את הרכב המשפחתי לסיבוב או כדי לבלות ערב עם חברים או כדי לעשות רושם על חברה חדשה. שלא נדבר על האפשרות שהנערים הללו משתכרים במהלך הבילוי ולאחר מכן ממשיכים לנהוג הביתה.

תופעה זו מקוממת ,הן מבחינת הסכנה העצומה הגלומה בה כלפי הנער וחבריו והן כלפי אזרחים חפים מפשע הנוהגים בכביש או משתמשים בכביש בכל דרך שהיא.

עורך דין תעבורה יצטרך במקרה עגום זה לא רק להגן על הנער חסר האחריות אלא גם על הוריו שכביכול נתנו לו את הסכמתם ואת רשותם לנהוג ברכב. במקרה כזה גם הוריו צפויים לעונשים כבדים העלולים להגיע עד למאסר בפועל ושלילת רישיון נהיגה לתקופות ארוכות.

חשוב לנו לדעת זאת כהורים לנערים מתבגרים. עלינו לקחת אחריות על הנער ולבדוק בדיקה מדוקדקת אחר מעשיו. נערים מתבגרים המורדים בהוריהם עד לרמות כאלו עלולים להביא אסון על משפחתם וגם לצערנו על משפחות אחרות .

הן המשטרה והן הערכאות המשפטיות לא מקלות ראש במקרים חמורים אלה.

למעשה עורך דין מומחה לתעבורה המייצג את התיק יצטרך במקרה זה להיפגש עם המשפחה ולהוכיח כי להורים לא הייתה ידיעה מוקדמת במעשיו של הנער והם לא התירו לא ביודעים לנהוג ברכב.

מקרים כגון אלו הם חמורים לאין שיעור ממקרים בהם נהג נוהג בלי רישיון נהיגה בתוקף. כלומר , היה לו בעבר רישיון נהיגה ומסיבות שונות, כלכליות, טכניות או אחרות הוא לא חידש את הרישיון. ברור שבמקרה כזה הנהג אינו מהווה סכנה לציבור ולעצמו ורק מסיבות טכניות רישיונו לא חודש.

עורך דין תעבורה המייצג תיק כזה, יוכל להסביר את הסיבות שמנעו מאותו נהג לחדש את הרישיון נהיגה שלו ולהסתמך על נהיגה כחוק בעבר ועל ניקיון כפיו של הנהג בכל הנוגע לעברות תנועה. כלומר, הוא יוכל להוכיח שנהג זה אינו מהווה סכנה בכביש . בדרך כלל טיעונים אלה מתקבלים בבית המשפט והנהג נדרש לשלם קנס וכמובן , לחדש את הרישיון שלו.

אולי יעניין אתכםנהיגה בשכרות