חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חוקים חדשים בשנת 2017

תוכן עניינים

מידי פעם יוצאים חוקים חדשים ואנו בתור אזרחים אפילו לא יודעים על כך. יש חוקים שעוד נשארו אי שם בארכיון והם עדיין בתוקף, חוקים שיכולים אפילו להעלות גיחוך בגלל חוסר הצורך בהם,ולא משרתים את רצונו של איש. אלו חוקים יצאו בשנת 2017 וחשוב להכיר?

החוק להעלאת שכר המינימום

זה אולי החוק הדרמטי ביותר כי הוא משפיע על החיים של כולנו. בין אם אתם עובדים צעירים שניזונים משכר המינימום למחייה בסיסית ובין אם אתם מרוויחים מעט יותר, החוק הזה רלוונטי כלפיכם כי הוא משנה את המשק. שכר המינימום לאדם מעל גיל 18 עמד על קצת יותר מ-23 שקלים וכיום הוא עומד על 26.88 שקלים. אם נביט על ההשוואה בין משכורות החודש הרי שהיא תעלה מ-4300 שקלים בממוצע עד ל-5300 שקלים כאשר יש לכך חשיבות רבה גם מבחינת ענייני מס שולי.

עוד ימי חופש לעובד השכיר

כולנו אוהבים לעבוד כי העבודה נותנת לנו כסף בסוף החודש, אך אם יש משהו שאנחנו אוהבים יותר זה לא לעבוד ולקבל על כך כף. כמובן שאף מעסיק לא ישלם לכם בלי שתתנו לו תפוקת עבודה, אלא אם מדובר על עבודה בשכירות ואז מגיעים לכם ימי חופש. בימי החופש האלו אתם תעשו מה שאתם רוצים אך אתם תיהנו מיום עבודה בתעריף מלא. עד כה לכל עובד הגיעו 12 ימי חופש בשנה וכעת תקבלו 14 ימי חופשה בשנה, כאשר אם מדובר על מקום עבודה שבו עובדים חמישה ימים בשבוע הכמות תעלה מ-10 ימי חופש ל-12 ימי חופש בשנה.

חוק השקיות שומר על הסביבה

בהתאם למגמה כלל עולמית, גם בישראל יצא חוק שקיות שלמעשה אמור לצמצם את צריכת שקיות הפלסטיק שאנו רגילים לקחת בכמויות בסופר מרקטים. אין ספק שהחוק לוקה בחסר ויש לו הרבה מתנגדים, לא רק מטעמם של אותם בעלי אינטרסים שמייצרים את השקיות, אלא מטעם האקולוגים והירוקים שחושבים שתשלום של 10 אגורות על שקית לא באמת מזיז למישהו וצריכת השקיות תמשיך להיות בדיוק אותו הדבר. התחליף לשקיות הן שקיות רב פעמיות מבד אך בכל זאת אנו עוד יכולים למצוא לא מעט שקיות פלסטיק חד פעמיות, גם אלו שזרוקות ולא בפח הזבל.

חיסכון לכל ילד

אולי ביום מן הימים כאשר הילד שלכם יתבגר, תצטרכו לפנות לשירותי משרד עורכי דין כדי להשיג את הדרכון הספרדי שאולי מגיע לכם כדי שהוא יוכל ללמוד באיחוד האירופאי בלי שתצטרכו לשאת בעלויות גבוהות ובבירוקרטיה מסובכת. בכל מקרה, גם פנייה לעורכי דין לא תהיה זולה כי מדובר על תהליך ארוך ויקר. עם זאת, בישראל יצא חוק חיסכון לכל ילד שבו אתם ההורים יחד עם ביטוח לאומי מפרישים 50 שקלים בכל חודש, עם אפשרות ל-100 שקלים, ועד גיל 18 אתם חוסכים לו סכום משמעותי שיעזור לו בהמשך.