חוקר פרטי | דיטקט חקירות להוכחת הטרדה מאיימת

תוכן עניינים

משרד חקירות | חוקר פרטי להוכחת הטרדה מאיימת

מישהו מאיים עליכם? בן הזוג לשעבר ממשיך ליצור אתכם קשר מטלפונים חסויים? הגרוש או הגרושה שלכם עוקבים אחריכם, מצותתים לכם, ויודעים היכן אתם נמצאים בכל רגע נתון?

כאשר אתם מרגישים מוטרדים ומאוימים על ידי גורם מסוים המאיים לפגוע בכם נפשית או פיזית, רצוי לקחת חוקר פרטי לצורך עיגון ראיות ההטרדה המאיימת, לפנות למשטרה ולבית המשפט בבקשה לקבלת צו למניעת הטרדה מאיימת כנגד אותו אדם מטריד.

החוק מגדיר כהטרדה מאיימת כל התנהגות אשר פוגעת באדם, הטרדה של פרטיותו, החופש שלו, או שעלולה לגרום לו גם לפגיעה גופנית פיזית.

ההטרדה יכול להתבצע באמצעות מעקב שאינו חוקי, יצירת קשר טלפוני מטריד, גם ממספרים חסויים, הפעלת גורמים אחרים אשר הינם שילוחיו של המטריד ואשר מגיעים אל האדם המוטרד עם מסרים שונים.

יש לציין כי גם מסרים אשר אינם מהווים איום בגוף ראשון אלא מרמזים על איום, ייחשבו כהטרדה מאיימת.

 

הגשת בקשה למניעת הטרדה מאיימת

צו למניעת הטרדה מאיימת הינה בקשה, אשר באה למנוע הטרדתו של אדם בידי אדם אחר בכל דרך שהיא או נקיטת איומים כלפיו, ואשר פוגעת בשלוות חייו, בפרטיותו או בחירותו של אדם או כי הוא עלול לפגוע בגופו.

בית המשפט רשאי לתת צו מניעת הטרדה מאיימת במעמד צד אחד, אם הוא סבור כי הדבר דרוש לשם הגנה מידית על שלומו של הנפגע, או כשהמשיב הוזמן כדין ולא התייצב לדיון.

  • חשוב להדגיש כי למבקש הבקשה יהיו פרטי המטריד המלאים הכוללים: שם מלא, מספר ת.ז., כתובת מלאה כולל מספר בית וטלפון.
  • בהעדר פרטים מלאים, ייתכן קושי בביצוע הצו/החלטת בית משפט.
  • הבקשה והתצהיר אינם כרוכים בתשלום אגרה.

מסמכים נדרשים

כל מסמך שיכול לתמוך בעובדות המפורטות בבקשה, לדוגמא: טופס תלונה במשטרה, מסמך רפואי, תמונות וכד'.

 

צו בית המשפט למניעת הטרדה מאיימת

בית משפט השלום הינו בית המשפט אשר מנפיק צו למניעת הטרדה מאיימת, כאשר צו זה נועד להגן על כל אדם באשר הוא מפגיעה בפרטיותו, שלוותו והתנהלות שלווה של חייו.

צו למניעת הטרדה מאיימת ניתן ע"פ רוב אך לא רק במקרים הבאים:

תיקי גירושין – כאשר אחד מבני הזוג מטריד את השני בצורה הפוגעת בשגרת חייו

סכסוכים עסקיים כאשר אחד הצדדים נוקט באמצעי הפחדה והטרדה מאיימת כנגד הצד השני, אם בעצמו או באמצעות שלליחת גורמים שונים להטרידו ולאיים עליו.

תיקי סכסוכי שכנים כאשר אחד השכנים נוקד בהטרדות מאיימות כנגד שכן אחר מסיבה כזו או אחרת.

 

צו למניעת הטרדה מאיימת שנותן בית השפט בעצם מחייב את המטריד שלא להתקרב אל האדם המוטרד, שלא ליצור אתו קשר פיזי או טלפוני או באמצעות תקשורת אחרת כלשהי, באופן ישיר און באמצעות צדי ג'.

 

הצו מורה לאדם המטריד שלא להתקרב אל האדם המוטרד ולא ליצור איתו כל קשר, בין בעצמו ובין באמצעות צדדים שלישיים. הפרתו של צו זה, גוררת עונשים פליליים כנגד המפר.

הפרת צו למניעת הטרדה מאיימת:

ע"פ פי החוק, הפרת צו למניעת הטרדה מאיימת משמשת עילה להגשת תלונה במשטרה בגין הפרת הצו כאשר סעיף 287 (ב) לחוק העונשין עלול להטיל עונש של עד 4 שנות מאסר למפר הצו.

חשוב לציין כי על המוטרד להוכיח לרשויות החוק ולבית המשפט כי אכן המטריד אינו מכבד את הצו למניעת הטרדה מאיימת.

חוקר פרטי של משרד חקירות דיטקט יעזור לכם להוכיח טענה זו וילווה אתכם בהליך איסוף הראיות והגשת התלונה במשטרה.

 

 משרד חקירות פרטיות דיטקט

כניסה למערכת

שתפו את המאמר

עוד מאמרים

השכרת מלגזות - חסכון בכסף ופתרונות ניידים

השכרת מלגזות – חסכון בכסף ופתרונות ניידים

בסביבה העסקית המהירה של ימינו, שירותי השכרת מלגזות ממלאים תפקיד מכריע בהבטחת יעילות ופרודוקטיביות. בין אם אתם מנהלים עסק קטן או מנהלים מחסן גדול, השכרת מלגזה יכולה לספק יתרונות משמעותיים. זה מאפשר לך לחסוך כסף ומציע פתרונות ניידים כדי לענות על הצרכים הספציפיים שלך. השכרת

קראו עוד

סוגי פלטות עץ

פלטות עץ הן חומר גלם פופולרי המשמש למגוון רחב של יישומים, כולל ריהוט, עיצוב פנים, בנייה ומלאכה. פלטות עץ זמינות במגוון סוגים, כל אחד עם יתרונות וחסרונות משלו. פלטות עץ טבעיות פלטות עץ טבעיות עשויות מעץ מלא, כלומר הן עשויות מגזע עץ אחד. פלטות עץ טבעיות הן

קראו עוד

סוגי אוכל לגורי כלבים: מה חשוב לדעת?

מבחר גדול – איך בוחרים אוכל לכלב? שלב הגורות של כלב הוא תקופה קריטית להתפתחות בריאה. במהלך תקופה זו, הכלב גדל במהירות ויש לו צרכים תזונתיים ייחודיים. חשוב לספק לגורים מזון איכותי ומאוזן כדי לתמוך בהתפתחות תקינה של העצמות, השרירים, המוח והמערכת החיסונית. יש כמה

קראו עוד

הזמנת תחפושות לפורים דרך האינטרנט: מדריך מקיף

פורים – חג גדול לילדים פורים אולי יחול רק בעוד כמה חודשים, אבל רוב מי שגר בישראל – ובעיקר האימהות – אוהבות לרכוש את התחפושות הרבה הרבה לפני הזמן. הסיבה לכך היא שהמחירים בחנויות בישראל מאוד יקרים ולעומת זאת החנויות האינטרניות מחו"ל מציעות הרבה יתרונות:

קראו עוד

לבטל או לא? האם לקיים חתונה במלחמה?

חתונה במלחמה? מה לעשות מלחמה היא אירוע טראומטי, שיכול להשפיע על כל תחום בחיים, כולל על החתונות. זוהי החלטה לא פשוטה אם לקיים חתונה במהלך מלחמה, וישנם שיקולים רבים שיש לקחת בחשבון. שיקולים לטובת חתונה במלחמה אהבה: חתונה היא הצהרת אהבה בין שני אנשים, וזוהי

קראו עוד

מחלות ומצבים שניתן לטפל בהם באמצעות כירופרקטיקה

יתרונות הטיפול הכירופרקטי הטיפול הכירופרקטי משפר את התנועה בקרב חוליות עמוד השדרה ובכלל במפרקי השלד. מטרתו העיקרית היא לשדרג את מצבן המכני של חוליות עמוד השדרה ושל מערכת השריר-שלד. מרקם זה משמש גם לשיפור התפקוד הפיזי של הגוף. כדי לקבל טיפול כירופרקטי בישראל, יש לפנות

קראו עוד

הבדיקות החשובות ביותר במהלך הריון – הבדיקות שאסור לך לפספס

היריון הוא תקופה מרגשת, אך גם מלווה בחששות. החששות הללו נובעים מהרצון של כל אישה ללדת תינוק בריא. אחת הדרכים הטובות ביותר להבטיח לידה בטוחה ותינוק בריא היא לעבור את הבדיקות הרפואיות המומלצות. הבדיקות הללו נועדו לזהות מומים מולדים, בעיות בריאותיות אצל האם והעובר, ולעקוב אחר

קראו עוד

איך לנקות תנור – כל השיטות

קיימות שתי שיטות עיקריות לניקוי התנור תנור הוא אחד המכשירים החשובים ביותר במטבח, אך הוא גם אחד המכשירים המלוכלכים ביותר. שומן, שאריות מזון ושרפות יכולים להצטבר במהירות על דפנות התנור, והם יכולים להיות קשים מאוד להסרה. יש מספר שיטות לניקוי התנור. הראשונה היא "השיטה הטבעית"

קראו עוד

טיפים לטיפוח עור יבש – המדריך המלא

מהו עור יבש? עור יבש הוא מצב עור בו העור אינו מיוצר מספיק חומר שומני, הידוע גם בשם סבום. סבום עוזר לשמור על הלחות בעור. כאשר יש מעט מדי סבום, העור עלול להפוך יבש, קשקשי, ומתקלף. הסימנים של עור יבש כוללים: עור מחוספס: העור מרגיש מחוספס

קראו עוד

איך להפוך לשחקן פוקר מקצועי?

כיצד ואיך להפוך לשחקן פוקר מקצועי? פוקר עשוי להציע מסלול חלופי להרוויח כסף נוסף או סתם ליהנות ממשחקים תחרותיים – רק זכרו שזה לא מסלול קריירה ממוצע ודורש מיקוד וחוסן אדירים! בתור מקצוען פוקר, לוח הזמנים שלך צריך לכלול שעות עבודה ארוכות בכל יום –

קראו עוד

Get Your Weekly Sport Dose

Subscribe to TheWhistle and recieve notifications on new sports posts