חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מי זה יניב גבריאל? מייסדה של המכללה למיסים וחשבונאות!

תוכן עניינים

ריאיון היכרות עם עורך דין יניב גבריאל

כאשר החלטנו לראיין את עורך דין יניב גבריאל לא ידענו בדיוק למה לצפות. שמענו תיאורים על כך שהוא עוסק בתחום מזה 23 שנים, הבנו שהוא גם יועץ מס וגם שמענו על הקמתה של המכללה למיסים וחשבונאות. אבל מעבר לתיאורים הבנאליים והרגילים, תהינו במי מדובר? ולמה הוא החליט לעסוק בכל כך הרבה תחומים בו זמנית?

אז יצרנו עמו קשר והחלטנו לכתוב כתבה על מה שאנחנו באמת אוהבים – אנשים. מאחורי כל הטייטלים היפים ומאחורי כל סיפורי ההצלחה, מסתתרת אישיות וזה בדיוק מה שבאנו לבדוק.

אז קצת בריף

כי באמת איך אפשר בלי זה? אז יניב גבריאל הוא עורך דין הפעיל גם בתחום חשבי השכר וזאת לאור היותו יועץ מס ותומך נלהב של תחום ההשכלה המקצועית. ישנם אנשים שאוהבים לעסוק בתחום אחד ויחיד לאורך כל הקריירה וישנם כאלו שמשתעממים רק מהמחשבה וזהו בדיוק הטיפוס שחיפשנו. בנוסף לפעילותו הענפה בתחום המשפטים, יניב גבריאל קידום חקיקות מרחיקות לכת בתחום המיסוי ושימש גם כיועץ עבור רשות המיסים בישראל. את עניינו בעולם ההשכלה המקצועית, התחיל לטפח לפני כ-15 שנים אז הקים את המכללה למיסים וחשבונאות.

מהי בעצם המכללה למיסים וחשבונאות?

הרי זה הדבר שהכי מעניין פה, איך עורך דין מחליט יום אחד להקים מכללה? המכללה למיסים וחשבונאות הוקמה לפני 15 שנים ומאז ועד היום הכשירה אלפי בוגרים לקראת השתלבותם בענף חשבות השכר בישראל. המכללה מיישמת שיטות לימוד עדכניות וחדשניות שמאפשרות מענה מהיר, יעיל ומדויק על השאלות הטריקיות של לשכת רואי החשבון בישראל. כלל שיטות הלימוד והחומר הלימודי נכתבו על-ידי יניב גביראל וכיום מתהדרת המכללה בהתחייסות שלה ל-80% הצלחה. "אחוזי ההצלחה שלנו הם גבוהים במיוחד" מסביר לי עו"ד יניב גבריאל. "יש מועדים שבהם אנו עומדים על מאה אחוז הצלחה. זה עניין של תלמידים מסורים וזה גם עניין של טכניקות לימוד מותאמות אישית שמסייעות לנו להשיג את המטרה בכל פעם מחדש. חייבים תמיד להישאר מעודכנים".

מה מנחה אותך כשאתה קם בבוקר?

יושרה. קודם כל. אני תמיד מספק ללקוחותיי את השקפת העולם שלי במלואה מבלי להחסיר ולו פרט אחד. תחום המשפט הוא למשל עולם מאוד טריקי שבו לא תמיד יש תחזיות חיוביות. אני לא מספק מצג שווא ללקוחות שלי ולא מייפה את המציאות. מה שקורה זה מה שזה. אני כן מתחייב בפניהם לתהליך הפשוט והבריא ביותר עבורם. כך למשל אני תמיד חותר לגישור שמוציא את הלקוחות שלי מתוך התהליך המשפטי המייגע. יש לא מעט לקוחות שאני פשוט יודע ששיניתי להם את כל המסלול המשפטי בצורה שהיטיבה עמם ועם זה קל מאוד להגיע לסיפוק יומיומי.

ספר לי על תחומי ההתמחות שלך

משרדנו עורכי דין יניב גבריאל עוסק בתחום המשפט הפלילי, עבירות כלכליות, עבירות צווארון לבן ודיני עבודה.

מדובר בתחום שדורש לא מעט הליכי הידברות בין הצדדים וזה עוד דבר שאני נורא אוהב במסגרת התפקיד שלי. תמיד לגשר בין אנשים. שהרי סכסוך הוא או דבר המפריד בין אדם לאדם או דבר המפריד בין אדם ליישות מסוימת דוגמת מוסד ציבורי. לכן, אני תמיד פועל על ליווי מקצועי ומשפטי שמסייע לגשר על פערים.